Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
03 czerwca 2020, Leszek, Anatola, Tamara

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Od 30 maja kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19

Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni, jednak pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach, tramwajach. To tylko niektóre zmiany, jakie nas czekają od najbliższego weekendu

Zasady przyjmowania klientów w Urzędzie Miejskim pozostają bez zmian

Nadal podstawową formą kontaktu z klientem magistratu będzie forma elektroniczna (e-puap, elektroniczna skrzynka podawcza, mail) oraz droga pocztowa. Sprawy wymagające przyjścia do urzędu będą załatwiane po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Terminy spotkań będą ustalane w poniedziałki od 8.00 do 17.00, a od wtorku do piątku od 8.00 do 14.30.

Tarcza antykryzysowa - pracodawca, pracownik, NGO

Ulgi w podatkach, dopłata do stanowiska pracy, zmiany w rozliczaniu zadań publicznych, zasiłki opiekuńcze – w czasie epidemii z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i pracownicy.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Nowa siedziba POM nr 5 przy ul. Miechowickiej 34

Nowa siedziba POM nr 5 przy ul. Miechowickiej 34 Data publikacji: 21 maja 2020Od 20 maja Punkt Obsługi Mieszkańca /POM nr 5/ ma nową siedzibę przy ul. Miechowickiej 34. Obsługuje 102 budynki z garażami  i ogródkami  przydomowymi oraz mieszkania we Wspólnotach Mieszkaniowych w Karbiu i Miechowicach.

POM nr 5, tak jak i pozostałe POM-y odpowiedzialny jest za utrzymanie techniczne zasobu mieszkaniowego i lokali użytkowych gminy Bytom. Realizuje zadania w zakresie administracyjnym, rozliczeń i finansów.

POM nr 5 czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30, a w każdy poniedziałek do 17.30.

Ze względu na obecną sytuację – zagrożenie epidemiologiczne prosimy, aby klienci kontaktowali się z nami telefonicznie, poprzez pocztę lub drogą mailową – mówi Zbigniew Baszak, kierownik POM nr 5.

Przypomnijmy, że POM nr 5 funkcjonował w Miechowicach do połowy 2016 roku. Potem został przeniesiony do centrum Bytomia. Funkcjonował z POM nr 1 pod jednym adresem.

W czerwcu 2019 roku w ramach usuwania szkód górniczych w nieczynnym lokalu użytkowym przy ul. Miechowickiej 34 na zlecenie przedsiębiorcy górniczego wypoziomowano i ułożono nową posadzkę z płytek ceramicznych pod potrzeby przyszłej siedziby POM-u. We wrześniu 2019 roku ze środków gminy dokonano naprawy pokrycia dachu nad całym lokalem. 14 lutego br. rozpoczęto remont pomieszczeń, który został wykonany i zakończony 31 marca. Od 15 do 19 maja przeniesiono wyposażenie  biur, zainstalowano  komputery i pozostały sprzęt. W ramach remontu przygotowano cztery pomieszczenia biurowe dla ośmiu stanowisk pracy.

Kontakt z Punktem Obsługi Mieszkańców nr 5 przy ul. Miechowickiej 34:
Telefon: 32 810 10 15
Mail: pom5@bm.bytom.pl

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Bytomskie Mieszkania

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.