Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2019, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Noc Teatrów Metropolii

Noc Teatrów Metropolii Data publikacji: 13 września 2018Bezsenna, kolorowa i pełna wrażeń. Taka właśnie będzie tegoroczna odsłona Nocy Teatrów Metropolii, która odbędzie się 29 września. Na widzów czeka prawie 100 spektakli i atrakcji specjalnych: na scenie i w plenerze, klasycznie i offowo, dla dorosłych i dla najmłodszych, bezpłatnie lub za symboliczną opłatą.

To wydarzenie bardzo dobrze znane metropolitalnej publiczności. W tym roku będzie wyjątkowe także dlatego, że po raz pierwszy odbędzie się w już oficjalnie istniejącej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Stąd też delikatna zmiana nazwy, ale formuła tego wydarzenia pozostaje niezmieniona
– mówi Rafał Kurowski, dyrektor Departamentu Promocji i Komunikacji Społecznej GZM.

Od lat Noc Teatrów Metropolii, wcześniej znana jako Metropolitalna Noc Teatrów, przyciąga do teatrów ok. 8-10 tys. widzów. Wydarzenia tegorocznej edycji organizuje 13 teatrów, funkcjonujących na terenie GZM, a także TVP Katowice i Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej. W tym roku wyjątkowo dużo jest spektakli bezpłatnych, zaś na wszystkie pozostałe bilety są w cenach promocyjnych.

Wydarzenia towarzyszące także są darmowe lub za niewielką opłatą. Na noc z 29 na 30 września przygotowano ponad 100 różnych wydarzeń, w tym 33 spektakle – teatralne hity ubiegłego sezonu oraz premiery. Jedną z nich jest „Rozkosz” - najnowsza produkcja bytomskiego Teatru Rozbark, podejmująca próbę przełożenia inspiracji twórczością słynnego fotografa Irvinga Penna na język ciała, tańca i ruchu.

Mnóstwo atrakcji, jak co roku, przygotowała dla odwiedzających Opera Śląska, w której będzie można m.in. przejść teatralną metamorfozę i wrócić do domu w profesjonalnym makijażu scenicznym.

Pełen program znajduje się TUTAJ

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.