Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
08 kwietnia 2020, Julia, Dionizy, January

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

11 grudnia 2018

Informacja Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska

Pismo WIOŚ w związku z często występującymi w ostatnim czasie nieprawidłowościami polegającymi na spalaniu odpadów zanieczyszczonego drewna przez osoby fizyczne w kotłach nieprzystosowanych do tego celu.

ZOBACZ WIĘCEJ
14 listopada 2018

Bytom z siecią czujników do pomiaru jakości powietrza

Miasto wprowadza kolejny element walki z zanieczyszczeniem powietrza. Dzięki porozumieniu z firmą Future Processing Sp. z o.o. w naszym mieście utworzono sieć lokalnego monitoringu jakości powietrza złożoną z 11 czujników rozlokowanych we wszystkich dzielnicach Bytomia.

ZOBACZ WIĘCEJ
20 lipca 2018

Co warto wiedzieć o ustawie antysmogowej?

Ważna informacja dla użytkowników kotłów, pieców i kominków opalanych paliwem stałym. W naszym regionie obowiązują już nowe regulacje prawne w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

ZOBACZ WIĘCEJ
3 lutego 2017

Spalaj ekologicznie! Przyjdź na pokaz!

Bytom kontynuuje batalię o czyste powietrze. Po prezentacji drona - latającego laboratorium, które bada, czym bytomianie palą w piecach, czas na lekcję ich oszczędnego i ekologicznego eksploatowania. Już w sobotę, 26 listopada o 11.00 na Rynku odbędzie się pokaz efektywnego spalania węgla.

ZOBACZ WIĘCEJ
3 lutego 2017

Jak efektywnie spalać węgiel

Bytom kontynuuje batalię o czyste powietrze. Po prezentacji drona - latającego laboratorium, które bada, czym bytomianie palą w piecach, przyszedł czas na lekcję ekologicznego i oszczędnego spalania węgla.

ZOBACZ WIĘCEJ
3 lutego 2017

O ekologii w Suchej Górze

W spotkaniu poświęconym ekologicznemu i oszczędnemu paleniu piecach węglowych wzięli udział mieszkańcy Suchej Góry. Akcję edukacyjną w Szkole Podstawowej nr 38, zorganizowało Towarzystwo Suchogórskie.

ZOBACZ WIĘCEJ
3 lutego 2017

Ekocertyfikat dla Bytomia

Bytom otrzymał certyfkat ?EkoLogiczna Gmina. Ogrzewamy z głową? za wspieranie nowoczesnych rozwiązań w walce z niską emisją. Wyróżnienie przyznała Polska Izba Ekologii oraz Platforma Producentów Urządzeń Grzewczych na Paliwa Stałe.

ZOBACZ WIĘCEJ
14 kwietnia 2014

Emisja komunikacyjna

Duży wpływ na wielkość zjawiska niskiej emisji ma wielkość emisji komunikacyjnej, której źródłem jest powstawanie produktów spalania w silnikach samochodowych. Niektóre miasta zmieniły organizację ruchu w celu zredukowania niskiej emisji.

ZOBACZ WIĘCEJ
14 kwietnia 2014

Pytania do eksperta

Tutaj znajdziesz odpowiedź na pytania związane z przyczynami, rodzajami zanieczyszczeń, ich wpływem na środowisko naturalne.

ZOBACZ WIĘCEJ
14 kwietnia 2014

Niska emisja

Niska emisja - każdy już chyba słyszał to wyrażenie jednak nie każdy wie co ono oznacza. Aby zrozumieć związany z nią problem (nie tylko środowiskowy, ale również społeczny) w pierwszej kolejności powinno się wyjaśnić znaczenie tych słów.

ZOBACZ WIĘCEJ
14 kwietnia 2014

Źródła ciepła

Ekologiczne źródła ciepła podbijają światowy rynek energetyki. Mnożą się nowoczesne rozwiązania wykorzystujące odnawialne źródła energii. Śmiało można stwierdzić, że ?ekoenergetyka? jest coraz bardziej popularna.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.