Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
04 czerwca 2020, Helga, Karol, Franciszek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Od 8 czerwca drzwi Urzędu Miejskiego w Bytomiu znów otwarte dla klientów

Od poniedziałku, 8 czerwca klienci Urzędu Miejskiego w Bytomiu będą mogli załatwić swoje sprawy bezpośrednio w budynkach przy ul. Parkowej 2 i Smolenia 35. Klienci będą przyjmowani w poniedziałek od godz. 7.30 do godz. 17.30 oraz od wtorku do piątku od godz. 7.30 do godz. 15.00.

Tarcza antykryzysowa - pracodawca, pracownik, NGO

Ulgi w podatkach, dopłata do stanowiska pracy, zmiany w rozliczaniu zadań publicznych, zasiłki opiekuńcze – w czasie epidemii z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i pracownicy.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

pomoc.png
UWAGA!

Udzielanie porad w ramach nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego od 16 marca do odwołania odbywa się za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (telefon, mail, komunikator internetowy (czat), wideo rozmowa) poza lokalem punktu.


Na podstawie art. 29 ustawy z dnia 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U. z 2020 r. poz. 875) z porad skorzystać mogą również osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, niezatrudniające innych osób w ciągu ostatniego roku. Beneficjenci korzystający z porad zobowiązani są do złożenia oświadczeń o niemożności poniesienia kosztów odpłatnej pomocy prawnej, natomiast osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą zobowiązana jest do złożenia dodatkowego oświadczenia o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku. W czasie obowiązywania epidemii został zniesiony obowiązek pisemnego składania oświadczeń.

Termin porady w ramach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego można umówić pod numerem telefonu: 32 78 68 444Zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz.U. z 2015r., poz. 1255 z późn. zm.) na terenie Bytomia funkcjonuje system darmowej pomocy prawnej. Jego celem jest nieodpłatny dostęp do porad prawnych na poziomie lokalnym i zniwelowanie zbyt często występującej bariery finansowej do korzystania z profesjonalnej usługi prawnej.


Czytaj więcej na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości

LISTA JEDNOSTEK NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA i NIEODPŁATNE PORADNICTWO OBYWATELSKIE

Zarządzenie nr 507/19 Prezydenta Bytomia z dnia 21 października 2019 r. zmieniające zarządzenie nr 505/18 Prezydenta Bytomia w sprawie określenia lokali- zmiana godzin funkcjonowania punktu npp w dniu 25.10.2019 przy ul. Żeromskiego 26

Zarządzenie nr 546/19 Prezydenta Bytomia z dnia 4 listopada 2019 r. w sprawie określenia lokali, w których będą usytuowane punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie miasta Bytomia w 2020 r.
Zarządzenie nr 631/19 Prezydenta Bytomia z dnia 11 grudnia 2019 zmieniające zarządzenie 505/18 Prezydenta Bytomia w sprawie określenia lokali , w których będą usytuowane punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie miasta Bytomia w 2019 r.

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.