Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
28 listopada 2020, Jakub, Leslaw, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Prezydent Bytomia zaproponował właścicielowi EC Szombierki jej odkupienie

W setną rocznicę uruchomienia Elektrociepłowni Szombierki, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz zaproponował właścicielowi zabytku – spółce Rezonator SA – odkupienie Elektrociepłowni Szombierki po cenie, za jaką właściciel nabył ją w 2016 roku. Powodem jest postępująca degradacja zabytku.

Mimo pandemii utrzymujemy budżet miasta na poziomie ponad 1 mld zł

21 grudnia bytomscy radni będą debatować o projekcie budżetu Bytomia na 2021 rok. Projekt uchwały budżetowej został już przedstawiony Regionalnej Izbie Obrachunkowej, która ma wydać opinię na temat uchwały. Przedstawiamy najważniejsze założenia projektowanego budżetu Bytomia.

Rozpoczyna się przebudowa ważnego skrzyżowania w Szombierkach

Przebudowa skrzyżowania ulicy Frycza Modrzewskiego z ul. Zabrzańską to inwestycja, która ma nie tylko poprawić bezpieczeństwo na drodze, ale również komfort jazdy kierowców, którzy kierują się z Bytomia w stronę Rudy Śląskiej i Zabrza – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Od 28 listopada zmiany w obostrzeniach związanych z koronawirusem

Od 28 listopada stopniowo będą znoszone obostrzenia związane z pandemią koronawirusa w naszym kraju. 21 listopada rząd przedstawił plan działania na nadchodzący czas. Najważniejsze zmiany to przywrócenie działalności sklepów i usług w galeriach i parkach handlowych, a także zmiana daty ferii zimowych w Polsce.

Bytomskie lokale z jedzeniem na wynos - zobacz listę

Decyzją rządu od dzisiaj, 24 października wszystkie restauracje, kluby, bary, puby, kawiarnie są zamknięte dla gości. Lokale gastronomiczne mogą jednak prowadzić sprzedaż na wynos. Zobacz, które bytomskie lokale serwują jedzenie na wynos i z dowozem.

Nowe zasady przyjmowania klientów w Urzędzie Miejskim i USC w Bytomiu

W związku z pojedynczymi przypadkami zakażeń koronawirusem wśród pracowników Urzędu Miejskiego w Bytomiu oraz kwarantanną części personelu, od 21 października nastąpią zmiany organizacji pracy w Urzędzie Miejskim w Bytomiu, zaś od 26 października w USC.

BO Bytom - mieszkańcy wybrali

27 projektów, 30 tysięcy głosów oddanych przez prawie 18 tysięcy osób i aż 15 inicjatyw wybranych przez bytomian do realizacji. Znamy wyniki tegorocznego Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

pomoc.png
UWAGA!

Udzielanie porad w ramach nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego od 16 marca do odwołania odbywa się za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (telefon, mail, komunikator internetowy (czat), wideo rozmowa) poza lokalem punktu.


Na podstawie art. 29 ustawy z dnia 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U. z 2020 r. poz. 875) z porad skorzystać mogą również osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, niezatrudniające innych osób w ciągu ostatniego roku. Beneficjenci korzystający z porad zobowiązani są do złożenia oświadczeń o niemożności poniesienia kosztów odpłatnej pomocy prawnej, natomiast osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą zobowiązana jest do złożenia dodatkowego oświadczenia o niezatrudnianiu innych osób w ciągu ostatniego roku. W czasie obowiązywania epidemii został zniesiony obowiązek pisemnego składania oświadczeń.

Termin porady w ramach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego można umówić pod numerem telefonu: 32 78 68 444 oraz na stronie internetowej Urzędu Miejskiego lub w Biuletynie Informacji Publicznej – ZAPISY NA BEZPŁATNE USŁUGI


baner- lista.png
baner- zapisy na bezpłatne usługi(link).pngZarządzenie nr 455/20 Prezydenta Bytomia z dnia 21 października 2020 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej na terenie miasta Bytomia w 2021 roku wraz ze Wzorem Druku OfertyZgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz.U. z 2015r., poz. 1255 z późn. zm.) na terenie Bytomia funkcjonuje system darmowej pomocy prawnej. Jego celem jest nieodpłatny dostęp do porad prawnych na poziomie lokalnym i zniwelowanie zbyt często występującej bariery finansowej do korzystania z profesjonalnej usługi prawnej.


Czytaj więcej na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości

LISTA JEDNOSTEK NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA i NIEODPŁATNE PORADNICTWO OBYWATELSKIE

Zarządzenie nr 507/19 Prezydenta Bytomia z dnia 21 października 2019 r. zmieniające zarządzenie nr 505/18 Prezydenta Bytomia w sprawie określenia lokali- zmiana godzin funkcjonowania punktu npp w dniu 25.10.2019 przy ul. Żeromskiego 26

Zarządzenie nr 546/19 Prezydenta Bytomia z dnia 4 listopada 2019 r. w sprawie określenia lokali, w których będą usytuowane punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie miasta Bytomia w 2020 r.
Zarządzenie nr 631/19 Prezydenta Bytomia z dnia 11 grudnia 2019 zmieniające zarządzenie 505/18 Prezydenta Bytomia w sprawie określenia lokali , w których będą usytuowane punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie miasta Bytomia w 2019 r.

Zobacz ulotki Nieodpłatna Pomoc Prawna - Poradnictwo Obywatelskie - Nieodpłatne Mediacje

Zobacz film Nieodpłatna pomoc prawna, poradnictwo obywatelskie i mediacje

Zobacz film z zakresu mediacji

Zobacz film z zakresu Praw Konsumenckich

Zobacz film z zakresu cyberprzemocy


Aspekty Prawa Własności

Zasady Zawierania Umów Cywilnoprawnych


E- informator - postawowe zasady dziedziczenia


Długi - Zobowiązania finansowe - Upadłość

Jak sobie radzić z pismami urzędowymi


E-informator - Edukacja Prawna

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.