Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 września 2019, Hipolit, Mateusz, Daria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gminny Program Rewitalizacji Bytom 2020+: czas na aktualizację

Aż 148 nowych projektów trafi na listę uzupełniającą do Gminnego Programu Rewitalizacji w Bytomiu. To projekty obejmujące m.in.: remonty kamienic, zagospodarowanie przestrzeni publicznych, rozwój mieszkalnictwa socjalnego, renowację obiektów zabytkowych, a także działania nieinwestycyjne.

Nabór do Bytomskiego Komitetu Rewitalizacji

Do 1 października potrwa nabór członków drugiej, trzyletniej kadencji Bytomskiego Komitetu Rewitalizacji. Pierwsza kadencja kończy się 19 listopada (po 2 latach od powołania).

Prawie 7 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ulic

Jeszcze w tym roku rozpoczną się modernizacje dróg w kilku dzielnicach Bytomia, na które gmina pozyskała środki zewnętrzne z Funduszu Dróg Samorządowych. Przebudowane zostaną ulice: Mochnackiego, Reptowska, Wojciechowskiego, Musialika, Świętej Elżbiety oraz Szyby Rycerskie.

ZBM i TBS łączą siły. Co to oznacza dla mieszkańców?

Zwiększenie potencjału inwestycyjnego, usprawnienie administracji, a co za tym idzie zmniejszenie jej kosztów, a także oszczędności związane z racjonalizacją kosztów obsługi prawnej, finansowej i zarządzania nieruchomościami. To tylko niektóre korzyści wynikające z połączenia ZBM-u i TBS-u w jedną spółkę.

Bytom uśmiecha się do Ciebie

Bytomskie koszulki  i torby zdobił już m.in. zabytkowy tramwaj, bytomski lew i smok. Teraz czas na odrobinę ekstrawagancji i zupełnie nowy look. W Biurze Promocji Bytomia są już do kupienia nowe wzory gadżetów promocyjnych.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Nieobojętne na kartach kalendarza

Nieobojętne na kartach kalendarza Data publikacji: 20 grudnia 2014Jesteśmy artystami życia – to motto z kalendarza wydanego przez Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych na 2015 rok. Tym wydawnictwem liga podsumowuje jubileusz 10-lecia działalności. Kalendarz jest wyjątkowy, bo pozowały do niego członkinie stowarzyszenia, a zarazem elitarny - wydano go zaledwie w 500 egzemplarzach.

Chciałyśmy, żeby kalendarz trafił do osób, które w ciągu tych 10 lat wspierały naszą działalność – mówi Anna Szwed, z Ligi Kobiet Nieobojętnych. Podczas jesiennego Balu Bytomianek podarowałyśmy go naszym przyjaciołom, sponsorom i zaprzyjaźnionym samorządowcom.

Kalendarza nie można kupić, a szkoda. Jest wyjątkowy. Modelkami są członkinie stowarzyszenia. Bytomianki w różnym wieku, najstarsza ma...66 lat. Panie pozują bez górnej garderoby, ale na zdjęciach nie widać tego, co zazwyczaj jest zakryte. Czy nie obawiały się stanąć przed obiektywem? Fotografowała nas Veroniq Zafon z naszego stowarzyszenia. Stworzyła w trakcie sesji taką atmosferę, że nie czułyśmy się skrępowane – odpowiada Anna Szwed.

Każda karta kalendarza zawiera inne motto, na przykład: „Kiedy jedne drzwi są zamknięte, inne dają się otworzyć”, albo: Wolność przychodzi w efekcie walki i zaangażowania”, czy: „Nie trać czasu, poświęcaj go dla człowieka”. Cytaty nawiązują do działalności Ligi Kobiet Nieobojetnych.

W ciągu 10 lat bytomianki zaangażowały się w wiele projektów. Najbardziej rozpoznawalnym jest zorganizowany przez nich plebiscyt na bytomiankę pór roku i bytomianina roku, ale to nie wszystko. Nieobojętne nie są obojętne na krzywdę drugiego człowieka. Zorganizowały wiele akcji charytatywnych, w trakcie których zbierały pieniądze dla chorych dzieci czy na rzecz poszkodowanych w katastrofie na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich.

Starają się również pielęgnować tradycje i wielokulturowość miasta. Zorganizowały imprezy z akcentem kresowym, żydowskim i niemieckim. To i z ich inicjatywy powstał w Bytomiu Salon Poezji i Muzyki Anny Dymnej, angażowały się również w organizację imprez w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. To one doprowadziły do tego, że przed Becekiem stanęła rzeźba najsłynniejszej bytomianki Karin Stanek.

Niebawem obdarują przyjaciół pamiątkowym albumem fotograficznym, który obrazuje ich 10-letnią działalność na terenie miasta. To również będzie album elitarny, nie do sprzedaży. Otrzyma go zaledwie 200 osób. Niewykluczone, że zdjęcia z kalendarza Ligi Kobiet Nieobojętnych będą wykorzystywane podczas imprez organizowanych przez stowarzyszenie. Na razie można oglądać je na naszej stronie internetowej (poniżej) oraz tutaj .

Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: Veroniq Zafon

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.