Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 października 2019, Juliana, Łukasza, Bogumila

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Niedziela w duchu średniowiecza

Niedziela w duchu średniowiecza Data publikacji: 1 września 2019Za nami szósta edycja Bytomskiego Jarmarku Średniowiecznego – wydarzenia, które pokochali nie tylko bytomianie. Energia nie opuszczała rycerzy także drugie dnia imprezy, kiedy stawali do walki w dzisiejszych /1 września/ turniejach.

Tego dnia oprócz turniejów łuczniczego, miecza i tarczy oraz miecza długiego, znalazła się nawet konkurencja maczania łba w balii. Nie zabrakł też spektaklu w konwencji średniowiecznego widowiska jarmarcznego w wykonaniu Teatru Średniowiecznego “Trójkąt”, który wystawił sztukę “Za siedmioma wiekami”.

Organizoatorom oraz goszczącym w naszym mieście bractwom rycerskim podziękował wiceprezydent Adam Fras.
 

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: ach. UM Bytom, fot. Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.