Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
06 sierpinia 2020, Slawa, Jakub, Stefan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Niebiesko-czerwoni wygrywają turniej z okazji 100-lecia Polonii Bytom

Niebiesko-czerwoni wygrywają turniej z okazji 100-lecia Polonii Bytom Data publikacji: 4 stycznia 2020W wielkim finale turnieju piłkarskiego z okazji stulecia Polonii Bytom, lepsi w Hali na Skarpie okazali się niebiesko-czerwoni, którzy pokonali 2:0 zespół Arki Gdynia. 3. miejsce zajął niespodziewanie zespół Górala Żywiec, który lepszy okazał się od drużyny Zagłębia Lubin.

Zwycięstwo Polonii Bytom było w pełni zasłużone. Niebiesko-czerwoni świetnie radzili sobie w turnieju, nie tylko wygrywając rozgrywki grupowe, ale również całą imprezę, pokonując w wielkim finale Arkę Gdynia 2:0. Warto dodać, że 5. miejsce zajęła Odra Opole, która okazała się lepsza od Gwiazd Polonii Bytom.

Przypomnijmy, że dzisiejszy /4 stycznia/ turniej piłkarski rozegrany w Hali na Skarpie odbył się z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy powstania Polonii Bytom. Klub ze Śląska pojawił się na sportowej mapie 4 stycznia 1920 roku. Wówczas z inicjatywy Polskiego Komisariatu Plebiscytowego odbyło się zebranie założycielskie „Towarzystwa Sportowego Polonia”, które dało początek bytomskiej Polonii.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.