Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lutego 2019, Arnold, Konrad, Marceli

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ferie tuż tuż

Zima nie odpuszcza, ku uciesze szkolnej braci, która 11 lutego rozpocznie dwutygodniową labę. Bez względu na to czy biała aura za oknem się utrzyma, przygotowania do akcji „Zima w mieście” – corocznego cyklu imprez dla dzieci i młodzieży spędzającej ferie w domu, trwają na całego.

Nie wszystkie kwiaty są sztuczne

Nie wszystkie kwiaty są sztuczne Data publikacji: 29 lipca 2017Czy ogród może być przestrzenią artystyczną dla młodych twórców? Owszem. Udowodni to cykl wakacyjnych warsztatów na najmłodszych organizowany przez CSW Kronika. Pierwsze zajęcia zaplanowano już czwartek, 3 sierpnia.

„Nie wszystkie kwiaty są sztuczne” to cykl warsztatów skupiony wokół istoty ogrodów, przeznaczony głównie dla dzieci i młodzieży. Warsztaty poprowadzą artyści, historycy sztuki, architekci, a wśród nich: Alicja Bielawska, Marcin Cholewa, Małgorzata Goliszewska, Frederic Gruyaert i Patrycja Orzechowska.

Artyści wspólnie z dziećmi będą zgłębiać symbolikę założeń roślinnych charakterystycznych dla różnych kultur. Podczas pierwszych zajęć, które poprowadzi artystka wizualna Małgorzata Goliszewska, uczestnicy przyjrzą się ogrodom na wszystkich warstwach. Interdyscyplinarne doświadczenia przełożą się na działania: tworzenie instalacji, kolaży i dzieł audiowizualnych.

Temat krążący wokół ogrodów daje szerokie pole do popisu dziecięcej wyobraźni. Efekty prac młodych artystów zostaną zaprezentowane w ramach wystawy Uważaj! W oczku wodnym pływają rekiny. Są jeszcze wolne miejsca na warsztaty. Zapisy pod nr telefonu 32 281 81 33.

Wiecej informacji na: www.kronika.org.pl.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. CSW Kronika

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.