Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 stycznia 2020, Maria, Ildefons, Rajmund

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wydział Teatru Tańca AST nie zniknie z Bytomia. Rekrutacja wznowiona!

Senat Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie – po dokonanych zmianach personalnych oraz rozpoczęciu zmian programowych na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu – podjął uchwałę o wznowieniu rekrutacji na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.

Rewitalizacja Bytomia trwa: umowa na renowację budynku MDK nr 1 podpisana

Zabytkowy budynek Młodzieżowego Domu Kultury odzyska dawny blask. 21 stycznia zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda podpisał umowę na renowację kamienicy przy ul. Powstańców Warszawskich 12.

Spotkaj się z prezydentem i porozmawiaj o mieście

Znane są kolejne terminy spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami. Bytomianie mogą porozmawiać o sprawach dotyczących miasta, zgłosić uwagi, poprosić o pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu.

Bytom uśmiecha się do Ciebie z nowych gadżetów!

Kubki, czarne, płócienne torby na zakupy i nowe magnesy na lodówkę można kupić w Biurze Promocji Bytomia (Rynek 7).

Nie stój w kolejce. Zapłać przez internet

Aby uniknąć stania w kolejkach, klienci Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu mogą opłaty komunikacyjne regulować również przez internet. Opłaty można wnosić na rachunek bankowy: Urząd Miejski w Bytomiu, Getin Noble Bank S.A. Oddział Bytom - 83 1560 1049 0000 9030 0005 1440.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Nie wyrzucaj choinki po świętach

Nie wyrzucaj choinki po świętach Data publikacji: 11 grudnia 2019



Już po raz drugi Stowarzyszenie MDM, MZZiGK oraz MZDiM zachęcają do oddania swojego drzewka. Choinki można przywozić do bazy Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej przy ul. Tarnogórskiej 1A, od 6.00 do 20.00 w dni robocze oraz w weekendy.

Przypomnijmy, że na ubiegłoroczny apel Stowarzyszenia Miasto dla Mieszkańców, które zainicjowało akcję zbierania żywych choinek, odpowiedziało kilkanaście osób. Drzewka najpierw hartowały się w szklarni, a gdy zrobiło się cieplej, zostały zasadzone. Rosną m.in. w Parku Amendy, przy promenadzie w Rozbarku czy na skwerze im. Szalonka w Łagiewnikach. O tym, gdzie zostały posadzone, zdecydowali mieszkańcy, którzy wzięli udział w internetowej ankiecie.

Ważne jest, aby przywożone choinki były zielone, niewysuszone i miały nie więcej niż 1,7 m. Specjaliści od zieleni sprawdzą, jaki jest stan drzewka, ocenią jego system korzeniowy. Często zdarza się bowiem, że żywa choinka w doniczce tak naprawdę jest choinką ciętą, nie ma korzeni, a tym samym szans na przetrwanie. Pracownicy zieleni wiedzą jak je pielęgnować, sadzić i z pewnością znajdą dla nich dobre miejsce.

Choinki będzie można już po świętach przywozić do bazy Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej przy ul. Tarnogórskiej 1A, gdzie postawiono już specjalny namiot, w którym przezimują dostarczone drzewka.

O tym jaką choinkę kupić, na co zwrócić uwagę przy wyborze drzewka oraz jak je zahartować, można przeczytać odwiedzając profil na FB, gdzie znajdziemy krótki poradnik opracowany przez ogrodników z Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. UM Bytom, fot. Grzegorz Goik, choinka posadzona w Rozbarku po ubiegłorocznej akcji

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.