Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 września 2020, Aurelia, Wladyslaw, Kamil

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy
Dzieci i Uczniowie
bytomskich szkół i przedszkoli

Nie nudź się w ferie

Nie nudź się w ferie Data publikacji: 9 stycznia 2020Zaledwie godziny dzielą młodych od rozpoczęcia ferii. Patrząc za okno na białe szaleństwo raczej nie ma co liczyć. By nie przesiedzieć w domu dwóch tygodni  z  nosem w tablecie lub całymi dniami  nie okupować fotela przy komputerze, warto zapoznać się z ciekawą ofertą, w której  z pewnością znajdą coś dla siebie miłośnicy sportu i młodzi z artystyczną żyłką.
 
 Od 13 do 24 stycznia ciekawą ofertę spędzenia wolnego czasu przygotował Becek w ramachXX Zimowej Feriady Artystycznej. Jak co roku nie zabraknie zajęć artystycznych, w tym warsztatów tanecznych, wokalnych czy konstruowania robotów. Pomyślano też o cyklu spotkań nawiązujących do zimowych krain, a także seansów kinowych z uwielbianym przez dzieci repertuarem. Więcej o feriadzie można znaleźć na: www.becek.pl.
 
Z kolei na ferie z książką  pod hasłem Baśniowe rozgrywki zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna. 14 i 21 stycznia od 12.00 do 13.30 w Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży  w gmachu głównym przy pl. Sobieskiego 3 na zainteresowanych czekać będą zajęcia literackie, prezentacje komputerowe, a także gry planszowe i moc książkowych zagadek. 16 i 23 stycznia  od 10.00 do 12.00 potrwają zajęcia literacko-plastyczno-edukacyjne w siedmiu placówkach filialnych. Więcej informacji można znaleźć na: https://w.biblioteka.bytom.pl.
 
Ciekawą ofertę dla dzieci i młodzieży przygotował też Teatr Rozbark. Od 13 do 17 stycznia w teatrze odbywać się będą zajęcia taneczne i aktorskie skierowane do dzieci w wieku od 6 od 10 lat oraz  od 11 do 15 lat. Zajęcia odbywać będą się w trzech blokach każdego dnia od 9.30 do 13.00. Przygotowane ćwiczenia będą miały charakter zabawy, dzięki czemu uczestnicy zajęć będą mogli w nietypowy sposób spędzić ferie. Więcej informacji na: www.teatrrozbark.pl.

Muzeum Górnośląskie przygotowało na czas ferii szereg zajęć rozwijających dzieci w wielu aspektach: artystycznym, estetycznym, poszerzających wiedzę z zakresu przyrody, archeologii, a nawet astronomii. Uczestnicy zajęć  będą odkrywać sekrety wilczych stad, poznają w praktyce zawód archeologa i przeniosą się w czasie odkrywając jak dawniej radzono sobie bez prądu. Na wystawie stałej również będzie można wziąć udział w poszukiwaniach zaginionego koloru. Wszystko to w formie quizów, podchodów i zadań z tajemniczymi zagadkami. W tym roku podczas ferii zimowych obchodzić będziemy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tego powodu muzeum zachęca do wspólnych, rodzinnych warsztatów 21 i 22 stycznia. Więcej informacji na: www.muzeum.bytom.pl.

Warsztaty twórcze odbędą się także w CSW Kronika. W ciągu czterech dni podczas ferii (21- 24 stycznia) uczestnicy będą projektować, malować, szyć i tworzyć kolaże wokół tematu stereotypów oraz ich odbioru przez młodego człowieka. Więcej informacji na: www.kronika.org.pl.
 
W zanadrzu ma też coś Opera Śląska, która dla małych i dużych odkrywców przygotowała wycieczki po teatrze do miejsc, które pozostają w cieniu scenicznych reflektorów. W trakcie naszej wycieczki można sprawdzić co jest pod sceną, policzyć wszystkie pracownie, podejrzeć próbę czy zajrzeć do garderoby. Dla chętnych będą też zajęcia wokalne i baletowe. Liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji i zapisy pod nr tel.: 733 916 101 oraz e-mail: bow@opera-slaska.pl.
 
Wśród propozycji spędzania wolnego czasu przygotowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji, znajdzie się też sporo imprez dla miłośników aktywności fizycznej.  W poniedziałek, 13 stycznia na lodowisku plenerowym w Parku Miejskim zaplanowano Powitanie ferii. Impreza potrwa od 10.00 do 12.00. W kolejnych dniach w bytomskich halach sportowych będzie można pograć w tenisa stołowego (hala przy ul. Nickla 143a), potańczyć zumbę i pograć w piłkę nożną (Hala na Skarpie). Więcej informacji na plakacie.

Na zajęcia zaprasza m.in. Bytomskie Towarzystwo Szermiercze, które od poniedziałku do czwartku o 17.15 do 19.00 organizuje bezpłatne zajęcia z szermierki sportowej dla wszystkich chętnych, zarówno dzieci i młodzieży jak i dorosłych. Na miejscu jak co roku w okresie ferii możliwość bezpłatnego wypożyczenia wyposażenia szermierczego. Na miłośników jazdy na łyżwach czeka ślizgawka plenerowa w Parku Miejskim.

W okresie ferii od 10.00 do 20.00 w swoje progi zaprasza Europejskie Centrum Wodniackie przy ul. Chorzowska 28A, które specjalnie dla dzieci i młodzieży przygotowało promocyjne ceny: 3 zł za godzinę lub 5 zł za dwie godziny na basenie. Dodatkowo można tam skorzystać z seansu w grocie solno-jodowej w atrakcyjnej cenie: dzieci  - 4 zł, dorośli - 8 zł.
 
Organizatorami wypoczynku stacjonarnego są w Bytomiu: Szkoła Podstawowa nr 3 w Miechowicach, Zespół Szkół Specjalnych nr 3 w Bobrku oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 przy ul. Powstańców Warszawskich 12. Półkolonie dla dzieci i młodzieży organizuje też Klub Spółdzielczy „Relaks” przy ul. Zabrzańskiej 78. W programie nie zabranie wycieczek krajoznawczych, wypadów do sali zabaw, kina  czy teatru, a także warsztatów muzycznych czy edukacyjnych.

Warto dodać, że w ferie zajęcia organizują również piłkarze ręczni. Będzie można z nich skorzystać codziennie od poniedziałku do piątku od 11.30 do 13.30 oraz w sobotę od 10.00 do 11.30. Zajęcia odbywać się bedą w hali sportowej przy ul. Strzelców Bytomskich.
 

Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.