Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 września 2020, Renata, Filipina, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejna drogowa inwestycja zakończona. Tym razem w Łagiewnikach

Rozbudowa kanalizacji deszczowej, budowa chodnika, a także roboty bitumiczne na ulicy Szyby Rycerskie. Zakończyła się kolejna inwestycja drogowa warta około 1,2 mln. Jej realizacja była możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie prawie 550 tys. zł.

Bytomski Rynek znów się zazielenił

Nowe nasadzenia drzew, krzewów i roślin w modułowych donicach oraz nowe pergole i ławki. Zakończyły się prace związane z odnową zieleni na płycie bytomskiego Rynku. Wszystkie prace kosztowały około 230 tys. zł.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Naturalnie. Są już nowe gadżety z Bytomia

Naturalnie. Są już nowe gadżety z Bytomia Data publikacji: 16 września 2020Słoiczki miodu z pasieki w Szombierkach, bambusowe długopisy i ołówki, z których możemy wyhodować pachnące zioła i kwiaty - to nowe miejskie gadżety, które można już kupić w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7.

W zeszłym roku wypuściliśmy serię cieszących się dużym zainteresowaniem gadżetów  z charakterystycznym piktogramem nawiązującym do pierwszej litery naszego miasta. Grafika ta pojawia się także na części nowych gadżetów. Co ciekawe, są one wykonane z naturalnych materiałów i mamy nadzieję, że spodobają się bytomianom - mówi Małgorzata Węgiel-Wnuk, naczelniczka Wydział Komunikacji Medialnej i Promocji.

Wśród nowych gadżetów znalazł się rosnący ołówek,  który wystarczy wsadzić do doniczki, by po krótkim czasie cieszyć się żywą rośliną. Jak to działa? Na drugim końcu ołówka umieszczona jest biodegradowalna kapsułka wypełniona nasionkami. Kapsułka rozpuszcza się pod wpływem wody, a jej zawartość zostaje uwolniona do ziemi.  I tak w bytomskiej serii ołówków do wyboru są takie, z których wyhodujemy: słonecznik, kolendrę, bazylię, goździki i stokrotkę. Za jedną sztukę zapłacimy 7,54 zł. 

Na nową ofertę składają się też bambusowe długopisy  w cenie 1,75 zł oraz gadżet, którego jeszcze w Bytomiu nie było - nektarowy, wielkokwiatowy miód z bytomskiej pasieki. Kiedy w zeszłym roku utworzono miejską pasiekę w Szombierkach od razu pojawiła się myśl, by wykorzystać to przedsięwzięcie do promocji miasta. W ten sposób chcieliśmy nie tylko zachęcić bytomian do zakładania pasiek w mieście, ale też pokazać, że Bytom, mimo dużego zurbanizowania jest bardzo zielony  - mówi Małgorzata Węgiel -Wnuk.  Za 100 ml miodu z Bytomia zapłacimy 9,54 zł.

Nowością w ofercie miejskich gadżetów jest też elegancka seria jedwabnych apaszek i poszetek w kolorach bytomskiego herbu. Ręcznie wykonaną przez znaną lokalną markę  damską apaszkę można kupić za 223, 86 zł, a poszetkę, która doda szyku marynarce - za 141,45 zł. Nowe gadżety miejskie będą wykorzystane podczas imprez miejskich, konkursów czy podczas wydarzeń promujących miasto.


Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot.G. Goik

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.