Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
04 czerwca 2020, Helga, Karol, Franciszek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Nasze miasto malowane światłem

Nasze miasto malowane światłem Data publikacji: 8 października 2019Blisko 200 zdjęć wpłynęło na konkurs fotograficzny "Bytom Malowany Światłem", którego organizatorem jest Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu. Werdykt jury poznamy 15 października podczas wernisażu prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie.
Przed jurorami bardzo trudne zadanie - wyłonienie tych najlepszych spośród zachwycających fotografii miasta. 

Nazwiska zwycięzców zostaną ogłoszone 15 października o godz. 16. w Biurze Promocji Bytomia (Rynek 7) podczas wernisażu prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie. Na pokonkursowej wystawie fotografii obejrzymy zjawiskowe bytomskie impresje.

To już szósty konkurs fotograficzny zorganizowany przez Centrum Kształcenia Ustawicznego, w którym niezawodnie biorą udział bytomianie i sympatycy naszego miasta.

Konkursowi patronują Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz i Towarzystwo Miłośników Bytomia.

Autor: KN
Zdjęcia: arc. CKU

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.