Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 września 2020, Renata, Filipina, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Narodowy Dzień Sportu z Czarnymi Bytom

Narodowy Dzień Sportu z Czarnymi Bytom Data publikacji: 11 września 2020Nie lada gratka czeka fanów i sympatyków judo. W ramach Narodowego Dnia Sportu odbędzie się trening z Pawłem Zagrodnikiem, olimpijczykiem, medalistą mistrzostw Polski i Europy. Zapraszamy 19 września o 10.00 do hali Czarnych Bytom przy ul. Łużyckiej.

Paweł Zagrodnik to były zawodnik Górniczego Klubu Sportowego „Czarni” Bytom. Z klubem związany był od 1992 roku. Judo zaczął trenować w wieku 5 lat, a na pierwsze zajęcia przyprowadził go ojciec Kazimierz. Od razu trafił w solidne ręce trenerskie Zenona Mościńskiego, który fachowym okiem dostrzegł w nim talent. Pierwszy znaczący sukces odniósł Paweł po 11 latach treningu w 2003 roku zdobywając brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Rok później stanął na najwyższym podium Mistrzostw Polski Juniorów.

Zagrodnik zajął również piąte miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, to wicemistrz i medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy, brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów oraz wielokrotny medalista Pucharów Świata. Były judoka Czarnych to także dwukrotny Mistrz Polski i wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Seniorów, ponadto dwukrotny medalista Drużynowych Mistrzostw Europy Seniorów. W grudniu 2018 r. zakończył oficjalnie zawodniczą karierę sportową.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum: GKS Czarni Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.