Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Najważniejsze informacje po zmianie przepisów o Prawach Konsumenta

25 grudnia 2014 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta, która uchyla dotychczasowe przepisy. Do umów zawartych przed 25.12.2014 r. stosuje się przepisy dotychczasowe.

Najważniejsze informacje po zmianie przepisów o Prawach Konsumenta

1.Nastąpiło wydłużenie czasu na odstąpienie kupującego od umowy zawartej na odległość lub poza lokalem z 10 do 14 dni.

2. Konsument niepoinformowany o prawie odstąpienia od umowy będzie miał na skorzystanie z uprawnienia do 12 miesięcy.

3.Zostały uregulowane koszty odesłania towaru. W przypadku rezygnacji z zakupu, konsument poniesie tylko bezpośrednie koszty odesłania towaru, a sprzedawca zwróci oprócz ceny produktu także koszt jego wysłania, ale tylko najtańszy przez siebie oferowany.

4. Zapłata za zmniejszenie wartości towaru. Konsument ma prawo obejrzeć zakupiony przez siebie towar w taki sposób, w jaki mógłby to zrobić w sklepie stacjonarnym. Jeżeli nie spełnia jego wymogów nie może go w sposób dowolny używać. W przypadku odstąpienia od umowy używanego wcześniej towaru, przedsiębiorca ma prawo obciążyć go dodatkowymi kosztami w związku z zmniejszeniem wartości towaru.

5. Zwrot kosztów zakupów. Jeżeli konsument zrezygnuje z zakupów i wyśle oświadczenie o odstąpieniu od umowy, to sprzedawca będzie miał prawo wstrzymania się ze zwrotem pieniędzy do czasu otrzymania od konsumenta towaru lub potwierdzenia jego nadania.

wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy


Informacje na temat zmieniających się przepisów można znaleźć na: www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl.

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.