Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 marca 2019, Maria, Wienczyslaw, Ireneusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Najbardziej rozpoznawalny polski rugbysta odwiedził swoje miasto

Najbardziej rozpoznawalny polski rugbysta odwiedził swoje miasto Data publikacji: 6 sierpnia 2018Mateusz Bartoszek, europejskiej klasy zawodnik rugby urodzony w Bytomiu odwiedził młodych sportowców naszego miasta. Podczas wizyty w swoich rodzinnych stronach, gościł w Akademii Rugby Hegemon. Swoim przykładem zachęcał młodych zawodników do gry oraz walki o własne marzenia.

To już kolejna wizyta uznanego w Europie rugbysty w bytomskim klubie. Oprócz rozmów z młodymi zawodnikami oraz kadrą szkolącą, Bartoszek poprowadził trening, prezentując europejskie standardy szkoleniowe.

Wsparcie Mateusza jest dla nas motorem napędowym w rozwoju młodych zawodników. Jego każda wizyta rozpoczynała się od rozmowy na temat pracy jaką musi wykonać adept rugby aby odnieść sukces zarówno w sporcie i w życiu. Jak zaznacza Mateusz rugby jest dla niego tak samo ważne jak nauka i przyszłość – powiedział Paweł Łętowski, Prezes Zarządu Hegemon Akademia Rugby.

Sportowa historia Bartoszka rozpoczęła się w 2003, kiedy namówiony przez kolegów pojechał na sportowy obóz organizowany przez Czarnych Bytom. Dopiero na miejscu dowiedział się, że to obóz rugby. Zachwycony tym sportem po powrocie rozpoczął treningi. Był zawodnikiem Posnanii, Arki Gdynia, grał również w szkockiej drużynie Glasgow Hawks. Obecnie jest zawodnikiem francuskiej Ligii.

Jest jednym z najlepszych zawodników polskiej reprezentacji. Powoływany był do wszystkich reprezentacji juniorskich i młodzieżowych, począwszy od zespołu do lat 17. Od prawie 10 lat gra w kadrze Polski.

W lutym 2017 roku Bartoszek został członkiem Loży Honorowej Fundacji Hegemon Akademia Rugby, której głównym celem jest szkolenie dzieci i młodzieży.

Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hegemon Akademia Rugby

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.