Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 lipca 2020, Henryk, Wlodzimierz, Brunon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Nagrodzono Bytomiankę Jesieni

Nagrodzono Bytomiankę Jesieni Data publikacji: 26 listopada 2015Mówią o niej „polonistka z gitarą”, inni nazywają ją „bytomską Osiecką”. Mowa o Marioli Koniecznej, która została uhonorowana tytułem Bytomianki Jesieni 2015 przyznawanym przez Ligę Kobiet Nieobojętnych.

Mariola Konieczna jest poetką, wykonawczynią autorskiej poezji śpiewanej, autorką płyty „Wielokropek”. Pracuje jako nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7. Twórczej wrażliwości stara się także nauczyć młodzież. Z jej inicjatywy w szkole przy ul. Siemiradzkiego odbywa się festiwal poezji „Z dala od zgiełku”, w którym biorą udział uczniowie z podstawówek i gimnazjów, stawiający swoje pierwsze artystyczne kroki.

Jak czytamy w rekomendacji: Mariola Konieczna wydaje się pięknym przykładem dojrzewania do pełni samodzielnej formy ekspresji twórczej. W latach 90-tych XX wieku publikowała na łamach poznańskiego miesięcznika „Nurt” . W końcu - odnalazła swoją „niszę” i przestrzeń twórczej ekspresji oraz aktywności twórczej jako wykonawczyni poetyckiej piosenki autorskiej. Nie do przecenienia jest wymiar animatorski oraz popularyzatorski jej pracy. Młodzież, którą uczy, ma rzadką okazję obcowania nie tylko z „belfrem”, ale i z artystką. To swego rodzaju żywa lekcja – tak wrażliwości, jak i wiedzy o funkcjonowaniu artysty w świecie i środowisku współczesnym.

Konieczna pisze słowa oraz muzykę, a utwory wykonuje akompaniując sobie na gitarze. Występowała na festiwalach piosenki poetyckiej, jej utwory emitowane były na antenie radiowej, wreszcie ukazała się jej debiutancka płyta „Wielokropek”.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.