Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lutego 2019, Arnold, Konrad, Marceli

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Nagroda za inwestycje w tereny zielone

Nagroda za inwestycje w tereny zielone Data publikacji: 10 października 2018Ekolaur w kategorii "Gmina Przyjazna Środowisku" odebrał wczoraj prezydent Bytomia Damian Bartyla podczas gali "Ekolaury 2018". Polska Izba Ekologii doceniła działania miasta w zakresie odnowy miejskich parków i terenów zielonych, na które Bytom wydał w ostatnich latach ponad 30 mln zł.

Przypomnijmy, w ostatnim czasie modernizację przeszły największe miejskie parki.: Park Miejski im F. Kachla w Śródmieściu, Park Fazaniec w Szombierkach, Park Grota w Suchej Górze czy Park Ludowy w Miechowicach. Odnowionych zostało również wiele miejskich skwerów i zieleńców.

Organizowany od 2002 roku konkurs ma zasięg ogólnopolski i skierowany jest do samorządów, przedsiębiorstw, instytucji i organizacji pozarządowych. Jego celem jest promocja najefektywniejszych i ekoinnowacyjnych działań i prac podejmowanych na rzecz ochrony środowiska.

Nagrody i wyróżnienia przyznano także w kategoriach: Gospodarka wodno-ściekowa; Ochrona powierzchni ziemi, Gospodarka odpadami; Ochrona powietrza, odnawialne źródła energii; Ekoprodukt, Zielone technologie; Edukacja ekologiczna, Ochrona przyrody; Energooszczędność, efektywność energetyczna; Czystsza Produkcja; Gmina, związek gminny przyjazny środowisku oraz Całokształt działalności na rzecz ochrony środowiska.

Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.