Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2020, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Sportowa inwestycja na kortach Górnika Bytom za ponad 1 mln zł

Budowa trzech kortów ziemnych, wymiana ogrodzeń, piłkochwytów, a także oświetlenia na lampy ledowe to kolejne zaplanowane inwestycje, które już niebawem rozpoczną się na kortach Górnika Bytom przy Tarnogórskiej. Inwestycja będzie kosztować ponad 1 mln zł, z czego 300 tys. zł. to dofinansowanie z gminy Bytom.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Nadzieja polskiego kolarstwa z Bytomia

Nadzieja polskiego kolarstwa z Bytomia Data publikacji: 6 września 2019Codziennie przejeżdża na rowerze nawet 60 km, ma już za sobą wiele wyścigów kolarskich, w których osiągał sukcesy, jak m.in. w Viena Life Lang Team, gdzie zajął świetne 2. miejsce w kategorii wiekowej 15-18 lat. Mowa o Oliwierze Machurze, bytomskim kolarzu, który jest nadzieją polskiego kolarstwa.

Jego wzorem jest świetny polski kolarz Michał Kwiatowski, który osiągnął już sukcesy na mistrzostwach świata czy Tour de Pologne. Oliwier, który mieszka w Bytomiu od 16 lat i na co dzień uczy się w Technikum Ekonomicznym w Bytomiu-Szombierkach idzie w ślady Michała Kwiatowskiego, mając już sporo osiągnięć na swoim koncie. Między innymi bytomski kolarz jest mistrzem Polski Family Cup w kolarstwie górskim z 2018 roku, zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej w prestiżowym wyścigu Vienna Lang Team w 2018 roku, zaś w 2019 roku ma już sukcesy na takich imprezach jak: Vienna Lang Team – 1 i 2. miejsce, Bike Atelier Maraton MTB – 2 i 3. miejsce oraz pięciokrotnie zajmował już pierwsze miejsce w Grand Prix Kaczmarek Team w kategorii 14-16 lat.

Oliwier Machura w 2019 roku wziął udział już w siedemnastu wyścigach zajmując zawsze miejsca w ścisłej czołówce, co świadczy, że jest w doskonałej formie. Bytomski kolarz od trzech lat reprezentuje grupę kolarską Kaczmarek Electric Team, w barwach której osiągnął największe sukcesy w 2018 i 2019 roku. Codziennie jednak musi przejechać od 40 do 60 km, chcą utrzymać formę i być stale przygotowanym do kolarskich wyścigów.
 
Warto podkreślić, że Oliwer Machura startuje w barwach Kaczmarek Electric Team zarówno indywidualnie, jak również drużynowo, gdzie także osiąga dobre wyniki. W tym sezonie bytomski kolarz weźmie jeszcze udział w czterech wyścigach, w których ma szansę na bardzo dobry wynik. Przed nim jeszcze starty 15 września w Grand Prix Kaczmarek Electric Team w Nowej Soli, 21 września w Bike Atelier Maraton MTB w Kielcach,  Grand Prix Kaczmarek Electric Team 20 września w Żarach oraz  Grand Prix Kaczmarek Electric Team w Wolsztynie w październiku. Tam odbędzie się wielki finał imprezy, gdzie w kategorii 14-16 lat jest liderem i ma szansę na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum: Oliwier Machura

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.