Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
04 czerwca 2020, Helga, Karol, Franciszek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Nabór do PONE przedłużony

Nabór do PONE przedłużony Data publikacji: 7 października 2019W związku z zainteresowaniem mieszkańców Programem Ograniczenia Niskiej Emisji, wydłużono nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany systemów ogrzewania.

Wnioski na dofinansowanie wymiany ogrzewania przyjmowane są Punkcie Obsługi Klienta Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla gminy Bytom (POK) w Urzędzie Miejskim w Bytomiu w pokoju 213. Można je składać w poniedziałki od 9.00 do 17.00 oraz do końca października w każdy czwartek od 8.00 do 15.00.

Realizowany w Bytomiu Program Ograniczenia Niskiej Emisji wchodzi już w fazę realizacji. Rozpoczęliśmy już podpisywanie umów trójstronnych pomiędzy inwestorem (mieszkańcem), wykonawcą i Gminą Bytom. Dotychczas wpłynęło blisko 200 wniosków na udzielenie dotacji celowej - mówi Maciej Koźmiński, zastępca naczelnika Wydziału Inżynierii Środowiska.

Z dofinansowania m. in. na montaż kolektorów słonecznych do podgrzewania ciepłej wody czy wymanię pieca węglowego klasy V (z automatycznym podajnikiem) mogą skorzystać mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej, natomiast na podpięcie do miejskiej nitki ciepłowniczej posiadacze mieszkań.

Przypomnijmy, że o pieniądze trzeba starać się już na etapie przygotowania inwestycji. W pierwszej kolejności należy złożyć wniosek, a dopiero po jego pozytywnej weryfikacji wybrać firmę, która przeprowadzi inwestycję. Ostatnim etapem będzie podpisanie umowy z gminą Bytom i przelew dotacji na konto firmy wykonującej prace.

Wnioski przyjmowane będą do wyczerpania limitu. Więcej informacji: tel. 792 243 029, 794 243 787, 600 243 782, www.niskaemisja.ekoscan.pl, bytom@ekoscan.pl.

Autor: AK
Zdjęcia: www.pixabay.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.