Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
30 maja 2020, Joanna, Feliks, Ferdynand

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

W poniedziałek otwarcie żłobka. Przedszkola czekają na wyniki badań

Są już wyniki testów na obecność koronawirusa przeprowadzonych wśród pracowników żłobka oraz część wyników badań personelu bytomskich przedszkoli. Pobrane próbki nie potwierdziły zakażenia u żadnego z pracowników żłobka, dlatego zostanie on otwarty już w poniedziałek, 1 czerwca.

Od 30 maja kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19

Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni, jednak pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach, tramwajach. To tylko niektóre zmiany, jakie nas czekają od najbliższego weekendu

Zasady przyjmowania klientów w Urzędzie Miejskim pozostają bez zmian

Nadal podstawową formą kontaktu z klientem magistratu będzie forma elektroniczna (e-puap, elektroniczna skrzynka podawcza, mail) oraz droga pocztowa. Sprawy wymagające przyjścia do urzędu będą załatwiane po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Terminy spotkań będą ustalane w poniedziałki od 8.00 do 17.00, a od wtorku do piątku od 8.00 do 14.30.

Tarcza antykryzysowa - pracodawca, pracownik, NGO

Ulgi w podatkach, dopłata do stanowiska pracy, zmiany w rozliczaniu zadań publicznych, zasiłki opiekuńcze – w czasie epidemii z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i pracownicy.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Nabór do Bytomskiego Komitetu Rewitalizacji

Nabór do Bytomskiego Komitetu Rewitalizacji Data publikacji: 16 września 2019Do 1 października potrwa nabór członków drugiej, trzyletniej kadencji Bytomskiego Komitetu Rewitalizacji. Pierwsza kadencja kończy się 19 listopada (po 2 latach od powołania).

Przypomnijmy, Komitet Rewitalizacji to jedno z najważniejszych ciał doradczych prezydenta miasta. Opiniuje działania związane z rewitalizacją. Zasiadają w nim przedstawiciele interesariuszy rewitalizacji czyli wszystkich, których dotyczą działania z wiązane z odnową Bytomia. Powołanie Komitetu Rewitalizacji to obowiązek nałożony na gminy przez rząd w Ustawie o rewitalizacji.

Komitet Rewitalizacji składa się z trzech sektorów:
  • społecznego – w jego skład wchodzą przedstawiciele: mieszkańców, organizacji pozarządowych, wspólnot mieszkaniowych, właścicieli budynków czy użytkowników wieczystych nieruchomości z obszarów przeznaczonych do rewitalizacji.
  • gospodarczego – w jego skład wchodzą przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terenach rewitalizowanych, właściciele terenów inwestycyjnych z tego terenu, a także przedstawiciele zakładów pracy zatrudniających pracowników z obszarów rewitalizacji.
  • publicznego – w jego skład wchodzą przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Bytomiu, miejskich jednostek organizacyjnych i innych podmiotów realizujących na obszarze rewitalizacji uprawnienia Skarbu Państwa (mogą do niego wejść także przedstawiciele działających na Śląsku państwowych wyższych uczelni).

Komitet liczy od 7 do 21 członków. Ich kandydatury z sektora społecznego i gospodarczego muszą być poparte rekomendacjami przedstawicieli sektorów, które reprezentują, a także listami poparcia. Na przykład przedstawiciel sektora gospodarczego musi mieć rekomendację co najmniej trzech przedsiębiorców z obszaru rewitalizowanego, a kandydata na członka komitetu z ramienia społecznego muszą popierać co najmniej trzy organizacje pozarządowe (grupy nieformalne) działające w obszarze rewitalizacji. Kandydatów do sektora publicznego wskazuje Rada Miejska. Wybory członków Komitetu Rewitalizacji odbędą się pod okiem komisji, powołanej do tego celu przez prezydenta Bytomia.

Aby zgłosić kandydata na członka Komitetu Rewitalizacji, trzeba wypełnić formularz, a także zebrać odpowiednią liczbę podpisów, albo rekomendacji. Następnie dokumenty w wersji papierowej należy wysłać pocztą do Wydziału Strategii, Funduszy Europejskich i Obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego na adres: Bytom, ul. Parkowa 2 lub dostarczyć osobiście do sekretariatu wydziału (pokój 227) z dopiskiem: ”Nabór do Komitetu Rewitalizacji Bytomia”

Ważne - uczestnictwo w Komitecie Rewitalizacji ma charakter społeczny. Za udział w posiedzeniach i pracach Komitetu jego członkom nie przysługuje wynagrodzenie, dieta ani zwrot kosztów podróży.

uchwała dot. składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji
ogłoszenie o naborze członków

Nabór członków do Komitetu Rewitalizacji, formularze:

SEKTOR SPOŁECZNY:

SEKTOR GOSPODARCZY:

SEKTOR PUBLICZNY:Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.