Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 stycznia 2020, Felicja, Rafal, Tymoteusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwa nabór wniosków PONE

Od 5 sierpnia trwa nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany pieców węglowych oraz montażu odnawialnych źródeł energii na rok 2019/2020 w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Bytom.

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Na piknik? Do parku!

Na piknik? Do parku! Data publikacji: 27 czerwca 2019Hamaki, leżanki i koce przydadzą się już w sobotę, 29 czerwca tym wszystkim, którzy odwiedzą Park Miejski. W ramach happeningu #parkowelove przygotowano mnóstwo atrakcji dla starszych i młodszych miłośników spędzania wolnego czasu blisko natury.

W trakcie imprezy zaplanowano oficjalną inaugurację Polany Piknikowej tuż obok amfiteatru i siedziby Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej. Dlatego do strefy chilloutu warto przynieść ze sobą kosz pełen smakołyków i dołączyć do wyjątkowego bytomskiego pikniku.

Dla tych, którzy  wolą aktywniejszy sposób spędzania czasu, przygotowano strefy warsztatowe, w których będzie można popracować w ziemi sadząc swoje rośliny czy wykonać ekologiczne przedmioty z drewna. Warsztaty Zrób to sam poprowadzi Stowarzyszenie Majstersztyk, a nad techniką sadzenia i pielęgnacji roślin czuwać będzie Manuffaktura.

W strefie ruchu uczestnicy będą mieli okazję przypomnieć sobie swoje zabawy z dzieciństwa i zagrać w gumę, ringo, pokręcić hula hopem i poskakać na skakance.Dla najmłodszych przygotowano też wielkoformatowe kolorowanki i bajki o parku. O 13.00 odbędzie się joga dla całej rodziny.

Na wszystkich instafanów czekać będzie specjalna strefa instax, w której będzie można zrobić natychmiastowe zdjęcie z własnoręcznie przygotowanym hashtagiem! Dla chętnych organizatorzy szykują instagramowy konkurs selfie.

Happening #parkowelove to także muzyka, a ponieważ w okolicznościach przyrody brzmi ona wybornie o 15.00 na plenerowej scenie wystąpi Silesiam Brass Quartet.
 
 
Organizatorem imprezy jest Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej we współpracy z Manuffaktura i MYbytomianie. Wydarzenie jest częścią kampanii promocyjnej projektu “Odnowa zieleni w parkach miejskich w Bytomiu”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, Priorytet II - Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, Działanie 2.5. - poprawa jakości środowiska miejskiego.

Zobacz plakat

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.