Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 września 2020, Renata, Filipina, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

Na kawę do Kociego Gościńca

Na kawę do Kociego Gościńca Data publikacji: 11 września 2020Na otwarcie tego miejsca czekali nie tylko kawosze, ale przede wszystkim miłośnicy kotów. Dziś /11 września/ swoje drzwi dla gości otworzył Koci Gościniec przy ul. Dworcowej 3.

Przypomnijmy, że ta nietypowa kawiarnia, w której można delektować się kawą w towarzystwie przechadzających się kotów, funkcjonowała jeszcze do niedawna w niewielkim lokalu w Szombierkach. Dzięki udziałowi w konkursie „Lokal na kulturę” przeniosła się do centrum. Nasz nowy lokal przy Dworcowej 3 jest przestronniejszy i co istotne, ma o wiele korzystniejszy czynsz.

To dla nas ważne, bo dochód z kawiarni przeznaczamy na utrzymanie i leczenie naszych kotów. Obecnie w naszej kawiarni czeka na gości 10 pupilów - mówi Aleksandra Rożeńska, właścicielka kawiarni.

Warto wspomnieć, że w nowym lokalu będą także organizowane też warsztaty dla dzieci kształtujące odpowiednie podejście do zwierząt. Mamy nadzieję, że goście pokochają to miejsce i ich kocich mieszkańców, którzy wciąż czekają na swój nowy dom - mówi Aleksandra Rożeńska.

Przypomnijmy, że ideą programu Lokal na kulturę było wyłonienie najemców lub dzierżawców lokali, którzy będą prowadzili tam działalność kulturalną, artystyczną lub twórczą.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.