Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 października 2019, Piotra, Michala, Ziemowita

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Muzyka w letni czas

Muzyka w letni czas Data publikacji: 2 lipca 2019Letnie koncerty w parkowej scenerii mają już swoją wierną publiczność. Na koncert otwierający V Jubileuszowy Festiwal Muzyka Narodów zapraszamy już w najbliższą niedzielę, 7 lipca o 16.00 do Parku Miejskiego.

Podobnie jak w ostatnich latach lipcowe i sierpniowe niedziele w Bytomiu upłyną pod znakiem muzyki wybitnych kompozytorów z różnych części świata. Publiczność wysłucha  m.in. kompozycji wirtuozów austriackich, węgierskich i polskich.

W programie tegorocznej edycji festiwalu nie zabraknie też muzyki filmowej i musicalowej, a także akcentów ludowych. Przewodnikiem tej muzycznej podróży będzie tenor Opery Śląskiej Juliusz Ursyn Niemcewicz. Łącznie zaprezentowanych zostanie osiem koncertów, podczas których wystąpią znani artyści operowi, pianiści, kameraliści, filharmonicy. Festiwalowe koncerty każdorazowo gromadzą ponad tysięczną publiczność. W czym tkwi sukces tego przedsięwzięcia? 

Jak zaznaczają organizatorzy, repertuar jest przygotowywany także z myślą o odbiorcach, którzy nie mają na codzień kontaktu z muzyką klasyczną. Dlatego obok występów instrumentalistów, publiczność będzie mogła podziwiać występy solistów operowych, tancerzy i prowadzących, którzy w sposób intrygujący i dowcipny przybliżą anegdoty z życia wybitnych kompozytorów i muzyków. Nie zabraknie też konkursów dla widzów. W tym roku po raz pierwszy z solistami - artystami wystąpią uczniowie i absolwenci bytomskich szkół oraz  gościnne zespoły amatorskie.

Już w najbliższą niedzielę /7 lipca/ na plenerowej scenie w Parku Miejskim z koncertem Czar Wiednia wystąpi Altra Volta Kwartet Smyczkowy, któremu towarzyszyć będą sopranistka Swietłana Kaliniczenko, tenor Juliusz Ursyn-Niemcewicz oraz pianista Michał Kryworuczko.

Wstęp wolny. Bilety w cenie 2 zł obowiązują tylko w pierwszych rzędach.

Więcej informacji o festiwalowych koncertach na: www.becek.pl.

Pobierz plakat

 

 Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.