Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
05 czerwca 2020, Kira, Bonifacy, Waleria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Muzyka dla Everestu

Muzyka dla Everestu Data publikacji: 5 listopada 2019Muzyka dla Everestu Mont Everestowi czy też Czomolungmie (tłum. Matce Gór) i śmiałkom, którzy odważyli się stawić czoła najwyższemu szczytowi na Ziemi, poświęcony jest muzyczny poemat Maksymiliana Petrenko. Kompozycja ukraińskiego artysty, zabrzmi jutro, 6 listopada o 18.00 w Beceku.

Poemat na fortepian "Everest" opiewa męstwo, odwagę i żelazną wolę zdobywających Mount Everest, opowiada o przezwyciężających wszystko w drodze na szczyt - mówi Maksymilian Petrenko. Premiera koncertu odbyła się 14 maja 2019 r. w Kijowie na scenie Narodowej Filharmonii Ukrainy.

Na scenie Beceku zobaczymy pianistkę Natalię Nalizko. Artystka koncertowała między innymi na Ukrainie, w Austrii, Słowacji, Japonii i Polsce. Pochodzący z Kijowa kompozytor Maksymilian Petrenko posiada polskie korzenie. Jest magistrem sztuki Narodowej Akademii Muzycznej w Kijowie. Aktualnie mieszka w Bytomiu, dlatego ze szczególną radością pragnie przedstawić swój utwór bytomskiej publiczności.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. Becek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.