Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 lipca 2020, Jan, Wera, Brunon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Lato w mieście 2020

W tegoroczne wakacje wchodzimy zmęczeni epidemią,  spragnieni słońca i często z pokrzyżowanymi planami urlopowymi. Z pomocą przychodzi letni kalendarz imprez przygotowany z myślą o tych, którzy wakacje spędzą w Bytomiu.

Miejska Bibliotek Publiczna

Miejska Biblioteka Publiczna jest samorządową instytucją kultury, działającą na rzecz społeczności lokalnej poprzez gromadzenie, opracowywanie, przetwarzanie i udostępnianie źródeł oraz zasobów wiedzy. Ma na celu rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych, upowszechnienie wiedzy oraz wspomaganie rozwoju edukacji i kultury.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Muzyczny czwartek w Rozbarku

Muzyczny czwartek w Rozbarku Data publikacji: 5 października 2019Gośćmi kolejnego koncertu z cyklu Muzyczny czwartek u św. Jacka, będą tenorzy Piotr Koprowski oraz Piotr Nikiel przy akompaniamencie Mateusza Lasatowicza. Zapraszamy już 10 października o 18.00.

Piotr Koprowski jest solistą Zespołu Pieśni i Tańca. Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach u prof. Tadeusza Leśniczaka. Jest laureatem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Klasycznej w Brześciu na Białorusi, Śląskiej Sceny Młodych Talentów Wokalno-Muzycznych Chopin 2010 w Siewierzu oraz Międzynarodowego Konkursu Zespołów Wokalnych w Stonawie w Czechach. Zapraszany do udziału w takich festiwalach jak m.in.: Festiwal im. L. van Beethovena w Głogówku czy Festiwal Weberowski Pokoju.

Piotr Nikiel jest absolwentem Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Haliny Skubis oraz Wydziału Teologicznego PAT w Krakowie. Jako solista występował na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych im. Ludviga van Beethovena w Prudniku, Moritza Brosiga w Paczkowie czy wykonując lirykę wokalną w Bremen. W czasie swojej kariery artystycznej śpiewał także na scenie Filharmonii Rzeszowskiej, Opolskiej oraz Zabrzańskiej. Od 2006 roku związany z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Mateusz Lasatowicz ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Brał udział w kilkunastu krajowych i międzynarodowych konkursach pianistycznych. Jeszcze podczas studiów nawiązał współpracę z Instytutem Upowszechniania Kultury Silesia, oraz podjadł prace? na stanowisku akompaniatora w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Chorzowie. Współpracował również z Operą Śląską. Obecnie, niezależnie od działalności estradowej jest pracownikiem Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie akompaniuje zarówno na zajęciach indywidualnych jak i z ruchu scenicznego czy zespołom wokalnym. Współpracuje przy projektach scenicznych i operowych Wydziału Wokalnego.

Czwartkowy koncert w Centrum Edukacyjno-Kulturalnym im. ks. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego przy parafii św. Jacka przy ul. Matejki 1 poprowadzi Jacek Woleński. Wstęp wolny.

Pobierz plakat

Autor: AK
Zdjęcia: www. pixabay.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.