Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2019, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Muzyczne lato w Parku Miejskim Data publikacji: 2 lipca 2018Za nami pierwszy letni koncert w Parku Miejskim. Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę miesiąca bytomski park będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

W repertuarze wakacyjnych koncertów nie zabraknie muzyki poważnej: Bacha czy Chopina, ale usłyszymy również ogniste rytmy flamenco czy włoskie hity, które nieodłącznie przywodzą nam na myśl ciepłe, wakacyjne dni.

”IV Festiwal Muzyka Narodów - Juliusz Ursyn Niemcewicz i jego goście” rozpoczął się w niedzielę od muzycznej wędrówki do Austrii. Honorowego otwarcia dokonał prezydent Bytomia Damian Bartyla, który przeciął symboliczną wstęgę. Licznie zgromadzona publiczność, wysłuchała kompozytorów wiedeńskich: Straussa, Haydna, Mozarta czy Schuberta. Podczas koncertu zabrzmiały: słynny wiedeński walc, piękne symfonie i nastrojowe serenady w wykonaniu kwartetu Altra Volta, Katarzyny Makowskiej (fortepian), Jolanty Kremer (sopran) oraz Juliusza Ursyn - Niemcewicza.

Za tydzień, 8 lipca, podczas koncertu zatytułowanego Muzyka Wokół Świata usłyszymy Zgorzelecką Dziecięcą i Młodzieżową Orkiestrę Mandolinistów, która ze względu na swój charakter i skład instrumentalny (mandoliny, mandole, gitary, akordeony, instrumenty klawiszowe i perkusyjne oraz gitara basowa) jest wyjątkowym zjawiskiem muzycznym w kraju i poza jego granicami. Festiwal dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura - Interwencje 2018”.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

Zdjęcia: Hubert Klimek-UM BYTOM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.