Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 czerwca 2019, Albert, Laura, Adolf

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Motocyklowe emocje w DSD

Motocyklowe emocje w DSD Data publikacji: 10 czerwca 2018Prawie 100 zawodników głównie z południowej Polski bierze udział w dwudniowych /9-10 czerwca/ Otwartych Indywidualnych Mistrzostwach Polski Trial i Pucharze Polski Trial. Motocykliści mają do pokonania trudne odcinki i naturalne przeszkody, których nie brakuje w Dolomitach Sportowej Dolinie.

Wielkie emocje i niezwykłe widowisko to charakterystyczna cecha trialu motocyklowego. Nie inaczej jest  w Dolomitach Sportowej Dolinie, gdzie zjechali miłośnicy tej dyscypliny sportowej, którzy rywalizują o miano najlepszego w Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski. Wśród motocyklistów dominują zawodnicy z województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i dolnośląskiego, ale są również reprezentanci z Mazowsza i Wielkopolski.

Podczas zawodów uczestnicy mają do pokonania strome podjazdy i głazy, których w DSD nie brakuje, a ponadto na trasie czeka na nich wiele przeszkód naturalnych. Każdy ze startujących musi pamiętać, że podparcie się podczas jazdy stopą oraz innymi elementami niż opony lub spód silnika, oznacza punkty karne. To niewątpliwie dodaje uroku tej dyscyplinie, w której najważniejsza jest pełna kontrola nad motocyklem oraz równowaga.

Mistrzostwa organizuje Auto Moto Klub Gliwice, a nad imprezą patronat objął prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.