Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 września 2020, Renata, Filipina, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejna drogowa inwestycja zakończona. Tym razem w Łagiewnikach

Rozbudowa kanalizacji deszczowej, budowa chodnika, a także roboty bitumiczne na ulicy Szyby Rycerskie. Zakończyła się kolejna inwestycja drogowa warta około 1,2 mln. Jej realizacja była możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie prawie 550 tys. zł.

Bytomski Rynek znów się zazielenił

Nowe nasadzenia drzew, krzewów i roślin w modułowych donicach oraz nowe pergole i ławki. Zakończyły się prace związane z odnową zieleni na płycie bytomskiego Rynku. Wszystkie prace kosztowały około 230 tys. zł.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Montaż nowoczesnej instalacji do tlenoterapii w "Jedynce"

Montaż nowoczesnej instalacji do tlenoterapii w "Jedynce" Data publikacji: 11 września 2020Na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 zacznie się montaż instalacji do tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. Dzięki temu placówka będzie jeszcze lepiej przygotowana do leczenia chorych na COVID-19 w czasie jesiennej fali zakażeń.

Instalacja będzie poprowadzona w ścianach, dzięki czemu przy każdym z 11 łóżek dla zakażonych koronawirusem będzie dostęp do tlenoterapii. Podawanie chorym tlenu stanie się łatwiejsze i bardziej ekonomiczne niż do tej pory, gdy korzystano ze specjalistycznych butli z tlenem. Dwa łóżka są dodatkowo wyposażone w respiratory i kardiomonitory.

Dzięki inwestycji bytomski szpital będzie spełniał wymagania stawiane przez Wojewodę Śląskiego w przepisach dotyczących organizacji placówek medycznych na czas spodziewanej drugiej fali pandemii.

Na czas montażu instalacji, tzn. od 14 września przez kolejne dwa, trzy tygodnie Oddział Obserwacyjno-Zakaźny będzie czasowo zamknięty. Niezmiennie będzie czynna izba przyjęć przy oddziale i poradnia chorób zakaźnych.

Wykonanie instalacji dystrybucji tlenu na potrzeby Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii w budynku przy al. Legionów 49  zostało dofinansowane ze środków Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii  w formie dotacji celowej  w ramach Programu działań na rzecz organiczenia niskiej emisji w roku 2020.

Warto dodać, że projekt ten zakłada także remont adaptacyjny pomieszczeń przeznaczonych na utworzenie, spełniającego aktualne wymogi prawne, magazynu odpadów niebezpiecznych w budynku przy ul. Żeromskiego 7.Na realizację projektu GZM udzielił dotacji w planowanej wysokości 282 tys.606 zł.
 
gzm.jpg
 

Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.