Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 sierpinia 2020, Klara, Lech, Julian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Poznaliśmy koncepcję Zielonej Strefy przy Katowickiej 29

Cieszę się, że mieszkańcy po raz kolejny aktywnie wzięli udział w konsultacjach dotyczących Zielonej Strefy przy ul. Katowickiej. Dzięki dwóm spotkaniom mogliśmy nie tylko poznać oczekiwania mieszkańców, ale też wspólnie wypracować projekt - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Mobilne biuro przyjedzie do Bytomia

Mobilne biuro przyjedzie do Bytomia Data publikacji: 24 lipca 2020Jak skorzystać z dofinansowania na wymianę źródła ogrzewania na bardziej ekologiczne? Tego dowiedzą się w poniedziałek bytomianie w Mobilnym Biurze Programu Czyste Powietrze, które przyjedzie do Suchej Góry.

Do Bytomia mobilne biuro przyjedzie 27 lipca /poniedziałek/. Zatrzyma się w Suchej Górze przy Ochotniczej Straży Pożarnej (ul. 9-go maja 21a). Chętnych mieszkańców zapraszamy między godziną 10.00 a 14.00. Będzie możliwość rozmowy z ekspertami, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące termomodernizacji czy wymiany tzw. kopciuchów oraz co najważniejsze pomogą wypełnić wnioski o dotacje.

Pilotażowy projekt Mobilnego Biura Programu Czyste Powietrze potrwa do końca sierpnia br. W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy mobilne biura będą odwiedzać śląskie i małopolskie gminy, tak by dotrzeć do jak największej liczby osób. Spotkania będą się odbywały z zachowaniem wszystkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Akcja prowadzona jest pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 
1.jpg     2.JPG

 

Autor: Arkadiusz Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.