Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
08 grudnia 2019, Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dzięki oszczędnościom zwiększamy zakres przebudowy czterech dróg

Zakres przewidzianych prac w ramach przebudowy ulic Mochnackiego, Małachowskiego, Reptowskiej i Musialika zostanie zwiększony. Łącznie dodatkowe prace będą kosztować ponad 760 tysięcy zł. To efekt oszczędności związanych z realizowanymi inwestycjami drogowymi przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu.

Świąteczne dekoracje i iluminacje już rozbłysły

Dekoracje i iluminacje, które przypominają nam o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia, mieszkańcy Bytomia już mogą podziwiać. Na Rynku pojawiła się choinka, a świetlne dekoracje widoczne są na głównych ulicach naszego miasta, jak: Strzelców Bytomskich, Wrocławskiej, Świętochłowickiej czy Chorzowskiej.

Prezydent Mariusz Wołosz zaprasza mieszkańców na spotkania

Znane są terminy kolejnych spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami Bytomia. W najbliższym czasie o problemach swoich dzielnic będą mogli porozmawiać mieszkańcy: Osiedla Ziętka, Śródmieścia, Stolarzowic, Karbia i Rozbarku.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Młodzieżowi radni złożyli ślubowanie

Młodzieżowi radni złożyli ślubowanie Data publikacji: 27 listopada 2019To był ważny dzień  dla uczniów bytomskich szkół, którzy weszli w skład nowo powołanej Młodzieżowej Rady Miejskiej. Młodzi rajcowie złożyli dziś /27 listopada/ uroczyste ślubowanie oraz wybrali przewodniczącego.

Naszym priorytetem jest stworzenie odpowiednich warunków dla młodych ludzi, bo tylko dzięki waszej pracy i pozytywnej energii Bytom będzie się zmieniał na lepsze. Dlatego tak ważne było dla mnie utworzenie organu, który zaangażuje młodych w życie miasta. Liczę na to, że będziemy konsultować i realizować ciekawe pomysły w sferze prorozwojowej, skierowanej do młodych, którzy chcą żyć w Bytomiu i wiążą swoją przyszłość z naszym miastem – mówił prezydent Mariusz Wołosz.
 
Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miejskiej został Bartosz Sosna (Zespół Szkół Mechaniczno - Elektronicznych), a funkcję wiceprzewodniczącej pełnić będzie Anastazja  Nykolenko (II Liceum Ogólnokształcące). Sekretarzem MRM wybrano Nicole Jabłońską.

Ślubowanie złożyli dziś: Patryk Wojtkowiak, (ILO), Wojciech Rzeszutek, (IV LO), Anastasia Nykolenko, Kasper Szulkin (II LO), Weronika Pieczyńska (ZSO nr 5), Nicole Jabłońska, Gabriela Gadzińska (PSB), Filip Muras, Bartosz Sosna (ZSM-E), Maja Grzybowska, Klaudia Wujcik (ZSGH), Daniel Węgorek, Maria Magierska (ZST), Jakub Filipiak, Wojciech Sieradzki (T nr 4), Paulina Majak (ZSA-EiO).

Młodzi nie raz udowadniali, że  są bogactwem dla samorządu, bo doskonale znają potrzeby swoich rówieśników. Trzymam kciuki za powodzenie tej inicjatywy i deklaruję pełne wsparcie. To wy wkrótce będziecie decydować o tym jakie będzie  nasze miasto. Zależy nam na tej współpracy, na waszej młodej energii  i na tym, żebyście pokazali nam jaki macie pomysł na Bytom - mówi zastępca prezydenta Adam Fras.

 
Młodym radnym pogratulował Mariusz Janas, Przewodniczący Rady Miejskie w Bytomia, który otworzył dzisiejsze obrady. Oczekujemy waszego wsparcia ponieważ widzicie miasto inaczej. Młode pokolenie jest dynamiczniejsze, potrafi inaczej spojrzeć na miasto i jego problemy. Zależy nam na tym, by poznać waszą perspektywę – mówił Mariusz Janas, szef Rady Miejskiej w Bytomiu.
 
Młodzieżowa Rada Miejska decyzją Rady Miejskiej w Bytomiu została powołana we wrześniu br.  Bezpośrednim impulsem była chęć zaangażowania młodych w sprawy miejskie. Młodzi radni nie tylko mogą działać na rzecz rozwijania siebie, ale także na rzecz rozwiązywania problemów gminy.
 
Kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej trwa 2 lata. Choć podejmowane przez młodych ludzi uchwały mają charakter opiniodawczy, to sesje rady nie różnią się od sesji dorosłych. Bycie młodzieżowym radnym to m.in. okazja, bo nabrać doświadczeń przed ewentualnym startem w wyborach samorządowych.

Kolejną sesję Młodzieżowej Rady Miejskie zaplanowano na 18 grudnia o 13.00.


Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.