Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 lipca 2020, Jan, Wera, Brunon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowy tramwaj na historycznej linii

Linia tramwajowa nr 38 biegnąca ul. Piekarską i kursujący tam zabytkowy wagon to jedna z wizytówek Bytomia. Na czas epidemii ze względów sanitarnych charakterystyczny tramwaj zniknął z torów, a jego miejsce zajął nowoczesny „niskopodłogowiec”.

Bytom pierwszym miastem w Metropolii, gdzie za parkowanie zapłacisz kartą

Aż 30 proc. płatności za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Bytomiu realizowanych jest bezgotówkowo. Bytomianie coraz chętniej korzystają z wprowadzanej stopniowo w 2020 r. w 74 bytomskich parkomatach możliwości płacenia za parkowanie kartą płatniczą

Dom Pomocy Społecznej "Kombatant" w Bytomiu pokonał koronawirusa

Niemal trzy miesiące trwała walka z ogniskiem koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Bytomiu. W tym czasie koronawirusa pokonało 74 mieszkańców domu i 21 pracowników ośrodka.

W lipcu rusza remont ul. Zabrzańskiej

Remont jednej z głównych arterii miasta – ul. Zabrzańskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do ul. Małgorzatki rozpocznie się w lipcu. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu rozstrzygnął przetarg na realizację tej inwestycji. Za ponad 275 tys. zł wykona ją PPHU „DALPOL” z Bytomia.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Gotowi do startu? Ruszył Bytomski Budżet Obywatelski 2020

Ponad 4,7 mln zł czeka w tegorocznej puli przeznaczonej na projekty, które zostaną wyłonione do realizacji w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Nabór wniosków potrwa do 24 lipca.

Od 8 czerwca drzwi Urzędu Miejskiego w Bytomiu znów otwarte dla klientów

Od poniedziałku, 8 czerwca klienci Urzędu Miejskiego w Bytomiu będą mogli załatwić swoje sprawy bezpośrednio w budynkach przy ul. Parkowej 2 i Smolenia 35. Klienci będą przyjmowani w poniedziałek od godz. 7.30 do godz. 17.30 oraz od wtorku do piątku od godz. 7.30 do godz. 15.00.

Tarcza antykryzysowa - pracodawca, pracownik, NGO

Ulgi w podatkach, dopłata do stanowiska pracy, zmiany w rozliczaniu zadań publicznych, zasiłki opiekuńcze – w czasie epidemii z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i pracownicy.

Młodzieżowi radni złożyli ślubowanie

Młodzieżowi radni złożyli ślubowanie Data publikacji: 27 listopada 2019To był ważny dzień  dla uczniów bytomskich szkół, którzy weszli w skład nowo powołanej Młodzieżowej Rady Miejskiej. Młodzi rajcowie złożyli dziś /27 listopada/ uroczyste ślubowanie oraz wybrali przewodniczącego.

Naszym priorytetem jest stworzenie odpowiednich warunków dla młodych ludzi, bo tylko dzięki waszej pracy i pozytywnej energii Bytom będzie się zmieniał na lepsze. Dlatego tak ważne było dla mnie utworzenie organu, który zaangażuje młodych w życie miasta. Liczę na to, że będziemy konsultować i realizować ciekawe pomysły w sferze prorozwojowej, skierowanej do młodych, którzy chcą żyć w Bytomiu i wiążą swoją przyszłość z naszym miastem – mówił prezydent Mariusz Wołosz.
 
Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miejskiej został Bartosz Sosna (Zespół Szkół Mechaniczno - Elektronicznych), a funkcję wiceprzewodniczącej pełnić będzie Anastazja  Nykolenko (II Liceum Ogólnokształcące). Sekretarzem MRM wybrano Nicole Jabłońską.

Ślubowanie złożyli dziś: Patryk Wojtkowiak, (ILO), Wojciech Rzeszutek, (IV LO), Anastasia Nykolenko, Kasper Szulkin (II LO), Weronika Pieczyńska (ZSO nr 5), Nicole Jabłońska, Gabriela Gadzińska (PSB), Filip Muras, Bartosz Sosna (ZSM-E), Maja Grzybowska, Klaudia Wujcik (ZSGH), Daniel Węgorek, Maria Magierska (ZST), Jakub Filipiak, Wojciech Sieradzki (T nr 4), Paulina Majak (ZSA-EiO).

Młodzi nie raz udowadniali, że  są bogactwem dla samorządu, bo doskonale znają potrzeby swoich rówieśników. Trzymam kciuki za powodzenie tej inicjatywy i deklaruję pełne wsparcie. To wy wkrótce będziecie decydować o tym jakie będzie  nasze miasto. Zależy nam na tej współpracy, na waszej młodej energii  i na tym, żebyście pokazali nam jaki macie pomysł na Bytom - mówi zastępca prezydenta Adam Fras.

 
Młodym radnym pogratulował Mariusz Janas, Przewodniczący Rady Miejskie w Bytomia, który otworzył dzisiejsze obrady. Oczekujemy waszego wsparcia ponieważ widzicie miasto inaczej. Młode pokolenie jest dynamiczniejsze, potrafi inaczej spojrzeć na miasto i jego problemy. Zależy nam na tym, by poznać waszą perspektywę – mówił Mariusz Janas, szef Rady Miejskiej w Bytomiu.
 
Młodzieżowa Rada Miejska decyzją Rady Miejskiej w Bytomiu została powołana we wrześniu br.  Bezpośrednim impulsem była chęć zaangażowania młodych w sprawy miejskie. Młodzi radni nie tylko mogą działać na rzecz rozwijania siebie, ale także na rzecz rozwiązywania problemów gminy.
 
Kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej trwa 2 lata. Choć podejmowane przez młodych ludzi uchwały mają charakter opiniodawczy, to sesje rady nie różnią się od sesji dorosłych. Bycie młodzieżowym radnym to m.in. okazja, bo nabrać doświadczeń przed ewentualnym startem w wyborach samorządowych.

Kolejną sesję Młodzieżowej Rady Miejskie zaplanowano na 18 grudnia o 13.00.


Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.