Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
05 czerwca 2020, Kira, Bonifacy, Waleria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Od 8 czerwca drzwi Urzędu Miejskiego w Bytomiu znów otwarte dla klientów

Od poniedziałku, 8 czerwca klienci Urzędu Miejskiego w Bytomiu będą mogli załatwić swoje sprawy bezpośrednio w budynkach przy ul. Parkowej 2 i Smolenia 35. Klienci będą przyjmowani w poniedziałek od godz. 7.30 do godz. 17.30 oraz od wtorku do piątku od godz. 7.30 do godz. 15.00.

Tarcza antykryzysowa - pracodawca, pracownik, NGO

Ulgi w podatkach, dopłata do stanowiska pracy, zmiany w rozliczaniu zadań publicznych, zasiłki opiekuńcze – w czasie epidemii z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i pracownicy.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Młodzieżowa Rada Miejska wybrana

Młodzieżowa Rada Miejska wybrana Data publikacji: 7 listopada 2019Młodzi ludzie z Bytomia wybrali 19 przedstawicieli, którzy będą reprezentować ich w Młodzieżowej Radzie Miejskiej. Wybory odbywały się w szkołach 30 i 31 października, a młodzieżowymi radnymi zostali:

Patryk Wojtkowiak, Marek Tylikowski (ILO), Wojciech Rzeszutek, Adam Proba (IV LO), Anastasia Nykolenko, Kasper Szulkin (II LO), Weronika Pieczyńska (ZSO nr 5), Nicole Jabłońska, Gabriela Gadzińska (PSB), Filip Muras, Bartosz Sosna (ZSM-E), Maja Grzybowska, Klaudia Wujcik (ZSGH), Daniel Węgorek, Maria Magierska (ZST), Jakub Filipiak, Wojciech Sieradzki (T nr 4), Paulina Majak i Dominika Maks (ZSA-EiO).

Kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej trwa 2 lata. Pierwsze posiedzenie powinno być zwołane przez Przewodniczącego Rady Miejskiej najpóźniej do 30 listopada. Choć podejmowane przez młodych ludzi uchwały mają charakter opiniodawczy, to sesje rady nie różnią się od sesji dorosłych. Bycie młodzieżowym radnym to m.in. okazja, bo nabrać doświadczeń przed ewentualnym startem w wyborach samorządowych.

Młodzieżowa Rada Miejska decyzją Rady Miejskiej w Bytomiu została powołana we wrześniu br.  Bezpośrednim impulsem, do tego być dać głos młodym bytomianom, była chęć zaangażowania ich w sprawy miejskie. Młodzi radni nie tylko mogą działać na rzecz rozwijania siebie, ale także na rzecz rozwiązywania problemów gminy.Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.