Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
31 października 2020, Łukasza, Urbana, Augusta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych.

Młodzicy zdobyli medale w brydżu

Młodzicy zdobyli medale w brydżu Data publikacji: 13 października 2020

Dwa złote i dwa srebrne krążki Mistrzostw Polski Młodzików w brydżu sportowym wywalczyli zawodnicy Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu.

W dniach 8-11 października w Hotelu Senator w Starachowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików. Znakomicie wypadli w nich brydżiści MDK nr 1 w Bytomiu. W czwartek złoty medal zdobyła Marianna Pantak w konkurencji par mikstowych w głównej kategorii U15 razem z Jakubem Marekwicą z BBTS Bielsko Biała. W piątek miłą niespodziankę sprawił Oliwer Rubach, który zajął drugie miejsce w turnieju par open w najmłodszej kategorii U10.

W niedzielę Marianna Pantak również zdobyła złoto w turnieju dziewcząt U15, a Oliwer Rubach wywalczył drugi srebrny medal w rywalizacji chłopców U10. Trenerem młodych brydżystów jest Jerzy Matura, który od lat prowadzi w MDK nr 1 w Bytomiu sekcję brydża sportowego.