Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
28 listopada 2020, Jakub, Leslaw, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy
Dzieci i Uczniowie
bytomskich szkół i przedszkoli

Młodzi zdolni nagrodzeni

Młodzi zdolni nagrodzeni Data publikacji: 12 grudnia 201996 uczniów odebrało wczoraj /11 grudnia/ Nagrody Prezydenta wręczane za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe w roku szkolnym 2018/2019. Prezydent Mariusz Wołosz wręczył też stypendia pięciu młodym uzdolnionym bytomianom, którzy z sukcesami realizują swoje pasje.

Jestem dumny, że nasze miasto ma tak zdolnych, młodych ludzi. Rozwijajcie swoje zainteresowania i zmieniajcie na lepsze nasze miasto – mówił  prezydent Mariusz Wołosz, składając  gratulacje wszystkim laureatom nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe oraz stypendystom Młode Talenty.
 
O tym, kto otrzyma Nagrodę Prezydenta Bytomia zadecydowały przede wszystkim dobre wyniki w nauce oraz znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe na szczeblu wojewódzkim, krajowym lub międzynarodowym. Uczniowie musieli się też wykazać dobrą opinią i uznaniem w środowisku szkolnym lub akademickim. Stypendia trafiły do 28 uczniów szkół podstawowych, 27 uczniów i absolwentów szkół podstawowych klas siódmych i ósmych, a także do 20 absolwentów szkół gimnazjalnych. Nagrody Prezydenta trafiły też  do 21 uczniów szkół ponadpodstawowych.
 
Stypendia Młode Talenty trafiły do dwóch absolwentów Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu, a także do odnoszących sukcesy: zawodnika Międzyszkolnego Klubu Sportowego Szkolnego Związku Sportowego MKS-MOSM w Bytomiu, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 32 oraz zawodnika Uczniowskiego Klubu Sportowego FENIKS.

„Młode Talenty” to program stypendialny, który funkcjonuje w Bytomiu od 2009 roku. Młodzi ludzie, którzy odnoszą sukcesy w nauce, sporcie czy są szczególnie uzdolnieni artystycznie, otrzymują co miesiąc specjalne stypendium.  Pieniądze przeznaczane są na pokrycie wydatków związanych z rozwojem talentu stypendysty – zakup pomocy naukowych, książek, instrumentów, sprzętu sportowego, opłacenie udziału w kursach, szkoleniach, warsztatach, obozach naukowych i sportowych czy korzystanie z dodatkowych lekcji i treningów.

Imprezę uświetniły występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Power of Winds”  w repertuarze Herbie Hancock – Canatloupe Island, a także koncert wibrafonisty Tomasza Herisza oraz wokalistki Barbary Herisz.


Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.