Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 września 2020, Renata, Filipina, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Młodzi piłkarze rywalizowali o Puchar Prezydenta

Młodzi piłkarze rywalizowali o Puchar Prezydenta Data publikacji: 12 września 2020Cztery bytomskie drużyny rywalizowały o Puchar Prezydenta Bytomia na kompleksie sportowym przy ul. Ostatniej 10 w Bytomiu-Łagiewnikach. Najlepszym zespołem okazał się klub BS Polonia Bytom, który zdobył najwięcej punktów i był jedyną niepokonaną drużyną turnieju.

W sobotniej imprezie wzięły udział 4 drużyny z rocznika 2010-2011 reprezentujące takie kluby bytomskie jak: BS Polonia Bytom, Szombierki Bytom, GKS Rozbark Bytom oraz Silesia Miechowice. Każda z drużyn rozegrała mecz każdy z każdym, tym samym wszystkie zespoły sprawdziły swoje umiejętności z rówieśnikami. Najlepszym zespołem i najwięcej punktów zdobyła drużyna Polonii, która wyprzedziła Szombierki Bytom i Rozbark Bytom. Z kolei czwarte miejsce zajęła drużyna Silesii Miechowice.

Warto dodać, że najlepszym zawodnikiem turnieju został Wiktor Kasprzyczak z Polonii Bytom, najlepszym bramkarzem Szymon Nowak z Silesii Miechowice, zaś królem strzelców Ksawery Chudy z Szombierek Bytom.

Sobotnia impreza rozegrana została na kompleksie boisk, które powstały na zrekultywowanym, blisko 30-hektarowym obszarze terenów poprzemysłowym w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Warto podkreślić, że na zrekultywowanym terenie powstały nie tylko cztery boiska piłkarskie, ale również ścieżki rowerowe i piesze, siłownie zewnętrzne oraz mała architektura.

Teren, na którym powstały obiekty sportowe był degradowany sukcesywnie już od XIX wieku w wyniku działalności znajdującej się w pobliżu huty „Zygmunt”, wydobyciem rud cynku i ołowiu oraz węgla kamiennego.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.