Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 marca 2019, Maria, Wienczyslaw, Ireneusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Młodzi golfiści rywalizowali o mistrzostwo Polski

Młodzi golfiści rywalizowali o mistrzostwo Polski Data publikacji: 27 lipca 2018Bytom był jednym z nielicznych miast w Polsce, gdzie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozgrywano aż dwie dyscypliny sportowe. Pierwszą były mistrzostwa w łucznictwie, które rozegrano na stadionie GKS Rozbark, zaś wczoraj, 26 lipca zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Młodzików w golfie.

Młodzi golfiści rywalizowali o mistrzowskie tytuły na polu golfowym Armady Golf Club w Bytomiu – Szombierkach. W imprezie, rozgrywanej od środy, 25 lipca wzięło udział 70 zawodników z 18 klubów golfowych, reprezentujących osiem województw. W klasyfikacji generalnej zwyciężyli gospodarze turnieju – Armada Golf Club, która wyprzedziła Tokary Golf Club oraz First Warsaw Golf & Country Club. Warto dodać, że reprezentanci województwa śląskiego zdobyli najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej, co potwierdza, że nasze kluby należą do najlepszych w Polsce.

Organizacja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Bytomiu to ogromny zaszczyt i prestiż dla miasta. Gościliśmy już najlepszych łuczników, zaś dzisiaj mogę złożyć gratulacje wspaniałym, młodym golfistom, którzy rywalizowali o mistrzowskie tytuły – mówił prezydent Bytomia, Damian Bartyla podczas zakończenia zawodów w Bytomiu. Dziękuję również gospodarzom imprezy, Armadzie Golf Club za profesjonalne przygotowanie zawodów, zaś zawodnikom klubu gratuluję zwycięstwa w klasyfikacji generalnej – dodał prezydent Bartyla.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to cykl imprez sportowych rozgrywanych w randze mistrzostw Polski w kategoriach juniorskich, w różnych dyscyplinach sportu. Gospodarzem wydarzenia jest co roku inne województwo, a koncepcja imprezy nawiązuje do założeń programu igrzysk olimpijskich. Zawodnicy rywalizują nie tylko o tytuł mistrza Polski w danej dyscyplinie sportu, ale również o punkty dla swoich regionów (gminy, powiatu, województwa) w ramach ogólnopolskiego systemu współzawodnictwa.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.