Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
01 grudnia 2020, Natalia, Blanka, Eligiusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Młodzi dla metropolii

Młodzi dla metropolii Data publikacji: 25 listopada 2018Mówią otwarcie o swoich potrzebach, odważnie prezentują swoje propozycje tworzenia w Bytomiu i innych miastach Metropolii klimatu przyjaznego młodym. Mowa o uczestnikach wczorajszej /24 listopada/ dyskusji w ramach projektu Metropolia Młodych, w której udział wzięli prezydent Mariusz Wołosz oraz Karolina Wadowska z Zarządu G-ZM.

Spotkanie pod hasłem Metropolia dla Bytomia – szanse i wyzwania dla miasta i młodzieży, zainaugurowało projekt Metropolia Młodych realizowany przez Instytut Roździeńskiego w partnerstwie z fundacjami działającymi na rzecz środowisk młodzieżowych miast GZM.

To inicjatywa mająca na celu promowanie i rozwijanie dialogu pomiędzy młodymi ludźmi (od 18 do 25 lat) a osobami odpowiedzialnymi za politykę młodzieżową. Zależy nam, by zderzyć spojrzenie na politykę metropolitalną z realnymi potrzebami młodych – mówi Maciej Malik, prezes Instytutu Roździeńskiego.

Jak zaznacza Malik, młodzi z Bytomia mają swoich reprezentantów w strukturach Metropolii Młodych. To niezwykle aktywna grupa z jasno sprecyzowanymi planami i pomysłami. Zdanie to podziela Alina Prochasek z działającej w Bytomiu Fundacji Europejskich Inicjatyw na Śląsku.

 
W ramach projektu Youth Cards finansowanego ze środków programu Erasmus+ skierowanego do młodzieży z Bytomia odbyliśmy cykl konsultacji i debat w szkołach pod hasłem Bytom – miasto młodych. Podczas nich zachęcaliśmy uczestników do podzielenia się swoimi opiniami na tematy, które są dla nich ważne, nad którymi moglibyśmy wspólnie szukać dobrych rozwiązań w porozumieniu z władzami miast – mówi Alina Prochasek.

O tym jak istotny jest głos młodych w budowaniu lepszego Bytomia, mówił podczas spotkania prezydent Mariusz Wołosz. Naszym priorytetem jest stworzenie odpowiednich warunków dla młodych ludzi, bo tylko dzięki waszej pracy i pozytywnej energii Bytom będzie się zmieniał na lepsze. Jestem otwarty na dialog i współpracę m.in. w powołaniu młodzieżowej rady miejskiej – mówił prezydent.

Warto wspomnieć, że spotkaniu wzięła udział 36- osobowa grupa młodych z 9 śląskich i zagłębiowskich miast - Katowic, Gliwic, Sosnowca, Chorzowa, Tarnowskich Gór, Czeladzi, Mikołowa, Bytomia i Dąbrowy Górniczej. Rozmawiano m.in. o szansach rozwojowych młodych w GZM oraz znaczeniu Bytomia z perspektywy całej metropolii. Uczestnicy rzucili też światło na problemy młodych występujące w różnych obszarach: edukacyjnym, transportowym, kulturalnym).

Nie pytamy tylko, co Bytom może nam dać, pytamy jak możemy się włączyć w działania, w jaki sposób możemy i powinniśmy się angażować
– mówi Alina Prochasek. W ramach projektu przewidziano jeszcze wiele innych działań m in. badań społecznych, konsultacji na poziomie lokalnym oraz konferencji.


 

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.