Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Zdecyduj, kto zagra na Dniach Bytomia

Ruszyły już przygotowania do tegorocznej odsłony Dni Bytomia. Kogo zobaczymy na plenerowej scenie, będzie zależało także od Was. Wystarczy oddać swój głos na wybranych artystów w internetowym plebiscycie.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Mistrzostwa młodych choreografów

Mistrzostwa młodych choreografów Data publikacji: 29 stycznia 2018Uczniowie szkół baletowych z Polski i Europy zaprezentowali się wczoraj na deskach Opery Śląskiej podczas finałowej gali X Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego.

- Jestem dumny, że impreza tej rangi odbywa się właśnie Bytomiu i świętuje w tym roku 10-lecie swojej historii. Jest to kolejne przedsięwzięcie kształtujące osobowość artystyczną młodych tancerzy i choreografów, wydarzenie umożliwiające konfrontację i integrację z europejskim środowiskiem tancerzy i pedagogów - mówił podczas wczorajszej gali prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Do udziału w konkursie zgłosiło się ponad 100 młodych artystów nie tylko z Polski, ale także m.in z Węgier, Ukrainy, Słowacji i Czech. W konkursie zaprezentowano 57 choreografii. Na bytomskich scenach mogliśmy zobaczyć klasyczny balet w połączeniu z tańcem nowoczesnym, za pomocom którego tancerze opowiadali wspaniałe historie i pokazywali pełne spektrum emocji. Zwycięzcą konkursu został Bartłomiej Malarz z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu, który zaprezentował choreografię pt. „Contact Fabrik. Pełną listę zwycięzców i wyróżnionych można zobaczyć tutaj.

Bytom jest ważnym ośrodkiem na tanecznej mapie Polski. To tu mieści Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Ludomira Różyckiego, siedziba Opery Śląskiej, Bytomski Teatr Tańca i Ruch Rozbark zdobywający systematycznie doświadczenie, uznanie i markę oraz Wydział Teatru Tańca AST. W Bytomiu odbywają się też duże imprezy taneczne m.in. Polska Platforma Tańca , Gala Baletowa czy też Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.