Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 lipca 2020, Jan, Wera, Brunon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Mikołajki w Bytomiu

Mikołajki w Bytomiu Data publikacji: 2 grudnia 2019Święty, którego kochają dzieci na całym świecie, zawita również do naszego miasta. Będzie go można spotkać m.in. w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1, Beceku, Operze Śląskiej, a także w galerii handlowej.

W piątek, 6 grudnia, w świąteczny nastrój wprowadzi najmłodszych i nie tylko Młodzieżowy Dom Kultury nr 1, gdzie o 16.30 wystawione zostanie przedstawienie „Elfy w pracowni św. Mikołaja” w wykonaniu Teatru Małego Aktora i Teatru Wyobraźni. Podczas oczekiwania na wyjątkowego gościa, publiczność posłucha piosenek młodych artystów szlifujących swoje talenty w pracowni wokalnej, a także zobaczy pokaz tańca przygotowany przez uczniów z pracowni teatralnej i tanecznej. Wstęp wolny. Więcej na: www.mdk.bytom.pl.

Wśród mikołajkowych propozycji Beceku znalazł się sobotni spektakl /7 grudnia/ „Cudowna podróż” w wykonaniu Teatru Trip. To historia trójki rodzeństwa, z których jedno nie wierzy w istnienie św. Mikołaja. Siostry knują zatem plan i postanawiają podstępem zabrać brata w tajemniczą podróż, aby odnaleźć Świętego Mikołaja i przekonać się, czy istnieje on naprawdę. Bilety po 15 i 20 zł. Więcej na: www.becek.pl.

Tego dnia o 17.00 w Operze Śląskiej na najmłodszych czeka przedstawienie mikołajkowe „La serva padrona - Służąca panią”. Spektakl to adaptacja znanego komicznego intermezza, które już od lat bawi najmłodszych odbiorców. Więcej na: www.opera-slaska.pl.

6 grudnia od 13.00 do 19.00 Św. Mikołaja wraz ze Śnieżynką będzie można spotkać w Agorze Bytom. Okazję do spotkania z Św. Mikołajem będą mieli nie tylko ci najmłodsi, którzy odwiedzą największe centrum handlowe w Bytomiu, ale również te dzieci, które ten czas spędzają w szpitalu. Św. Mikołaj z workiem wypchanym prezentami 6 grudnia złoży wizytę pacjentom oddziału pediatrycznego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu i każdemu wręczy mikołajkowy upominek.

Mikołajki to jednak nie tylko święto dla najmłodszych, ale także dla całkiem dużych dzieci. Od lat tradycją w Bytomiu jest Bieg Świętych Mikołajów. W tym roku odbędzie się on w sobotę, 7 grudnia.  Najpierw, o  10.00, na starcie staną najmłodsi zawodnicy. Powalczą oni w trzech kategoriach wiekowych – od 6 do 14 lat i przebiegną odpowiednio dystans 100, 200 i 400 metrów. O 11.00 zmierzą się dorośli biegacze, którzy do pokonania będą mieli prawie 5-kilometrową trasę. Oczywiście w mikołajkowych strojach. Cały dochód z zapisów zostanie przeznaczony na pomoc dla Wspólnoty Burego Misia.

Autor: AK
Zdjęcia: www.pixabay.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.