Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Mieszkania czekają na młodych

Mieszkania czekają na młodych Data publikacji: 8 października 2018Jedenaście kolejnych lokali mieszkalnych czeka na młodych w ramach siódmej edycji programu „Mieszkania dla młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Zaproponowane w tej edycji programu mieszkania znajdują się w Śródmieściu, Szombierkach oraz Stroszku. Metraż dziesięciu spośród tych lokali waha się od około 30 m² do około 70 m². Są to mieszkania jedno, dwu i trzypokojowe, posiadające wc lub łazienkę z wc. Wśród wyznaczonych lokali jest też jeden trzypokojowy lokal o powierzchni użytkowej 97,38 m², posiadający dwie kuchnie i wc.

Zakres prac remontowych koniecznych do wykonania w poszczególnych lokalach będzie udostępniony zainteresowanym podczas oględzin lub w odpowiednim Punkcie Obsługi Mieszkańców, do którego przynależy obsługa lokalu. Przypomnijmy, że „Mieszkania dla młodych” oparte są na systemie punktowym i mogą do niego przystąpić osoby, które już mieszkają bądź w przyszłości chciałyby zamieszkać w Bytomiu.

Podczas rozpatrywania wniosku będzie premiowany m. in. wiek do 35 lub do 45 lat, wyższe wykształcenie, sytuacja rodzinna (rodziny z dziećmi) oraz szczególna sytuacja zdrowotna i warunki mieszkaniowe, w jakich obecnie znajdują się osoby zamierzające ubiegać się o taki lokal. Co istotne, nie można mieć prawa własności do lokalu mieszkalnego czy budynku lub być w trakcie budowy domu albo lokalu mieszkalnego. Trzeba też spełniać określone kryteria dochodowe.

Osoby zainteresowane wynajęciem lokalu z zasobu mieszkaniowego gminy Bytom, mogą zaczerpnąć informacje o trybie i warunkach wynajęcia lokalu na stronach Bytomskich Mieszkań: http://www.bm.bytom.pl.

Wnioski będą przyjmowane do 26 października 2018 r., do 15.00, w sekretariacie siedziby Bytomskich Mieszkań przy ul. Zielnej 25 b. Warto wspomnieć, że łącznie w sześciu dotychczasowych edycjach programu „Mieszkania dla młodych” przekazano 83 mieszkania.

Wykaz lokali do wynajęcia przeznaczonych do remontu

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.