Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 listopada 2019, Renata, Witold, Konrad

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Prezydent Mariusz Wołosz zaprasza mieszkańców na spotkania

Znane są terminy kolejnych spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami Bytomia. W najbliższym czasie o problemach swoich dzielnic będą mogli porozmawiać mieszkańcy: Osiedla Ziętka, Śródmieścia, Stolarzowic, Karbia i Rozbarku.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Mieszkańcy deklarowali - miasto zaproponuje lokale

Mieszkańcy deklarowali - miasto zaproponuje lokale Data publikacji: 7 listopada 2019Trwają prace nad przygotowaniem listy lokali dla mieszkańców Bobrka, którzy już kilka miesięcy temu zadeklarowali chęć wyprowadzki z dotychczasowego miejsca zamieszkania.

Dla nas nie ma gorszych i lepszych dzielnic, ale faktem jest, że to mieszkańcom Bobrka przyszło się borykać z uciążliwościami związanymi z poprzemysłowym charakterem dzielnicy i nielegalnym procederem składowania odpadów – mówi prezydent Mariusz Wołosz. Biorąc pod uwagę skalę problemu, zdecydowaliśmy, że należy dać mieszkańcom możliwość wyboru.

Przypomnijmy, że w lutym tego roku prezydent Mariusz Wołosz zaprosił do rozmowy mieszkańców ulic Stalowej, Pasteura, Konstytucji oraz Huta Julia. Poruszono wtedy kwestię konieczności aktualizacji Gminnego Programu Rewitalizacji i zwrócono uwagę m.in. na rażące niedoszacowanie planowanych w Bobrku projektów. Powodem tych problemów był fakt, iż część projektów zdezaktualizowała się ze względu na zmiany makrostrukturalne takie, jak: spadek bezrobocia. Niektóre nie zostały gruntownie przemyślane już na etapie przygotowywania wniosku.

Zainteresowanym przybliżono wówczas kwestie obowiązujących w rejonie ul. Pasteura decyzji środowiskowych dla przedsiębiorstw zajmujących się przetwarzaniem odpadów oraz przeprowadzanych tam kontroli. Zaznaczono także, że pieniądze dla Bobrka nie przepadną, a projekt rewitalizacji będzie realizowany w innej części tej dzielnicy. Wówczas też za pośrednictwem ankiety pytano mieszkańców tych ulic czy nadal chcą mieszkać w tym rejonie Bobrka. Wynika z nich, iż większość respondentów gotowa jest przenieść się do innych lokali.

Bytomskie Mieszkania rozpoczęły działania zmierzające do realizacji procedury związanej ze wskazaniem lokali mieszkalnych osobom, które w kwestionariuszach wyraziły zainteresowanie przeprowadzką do innej dzielnicy lub w inny rejon Bobrka. Od początku przyszłego roku, w miarę pozyskiwania odpowiednich wolnych lokali mieszalnych, Bytomskie Mieszkania będą przedstawiały pierwsze propozycje lokali mieszkańcom ulic Stalowej, Pasteura, Konstytucji oraz Huta Julia, którzy gotowi są na przeprowadzkę – mówi Waldemar Gawron, zastępca prezydenta.

Co ważne, zadłużenie czynszowe będzie jednym z istotnych czynników branych pod uwagę przy możliwości skorzystania z tej opcji. Zaktualizowany Gminny Program Rewitalizacji zakłada także rewitalizację Bobrka. W Bobrku w budynkach Nowej Kolonii Robotniczej powstaną 54 mieszkania, wyburzone zostaną zniszczone oficyny, a tereny wokół remontowanych budynków zostaną zagospodarowane. Budynek przy parafii Św. Rodziny zostanie zaadaptowany na potrzeby Klubu Seniora, powstanie też nowy plac zabaw.

Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.