Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
05 czerwca 2020, Kira, Bonifacy, Waleria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Od 8 czerwca drzwi Urzędu Miejskiego w Bytomiu znów otwarte dla klientów

Od poniedziałku, 8 czerwca klienci Urzędu Miejskiego w Bytomiu będą mogli załatwić swoje sprawy bezpośrednio w budynkach przy ul. Parkowej 2 i Smolenia 35. Klienci będą przyjmowani w poniedziałek od godz. 7.30 do godz. 17.30 oraz od wtorku do piątku od godz. 7.30 do godz. 15.00.

Tarcza antykryzysowa - pracodawca, pracownik, NGO

Ulgi w podatkach, dopłata do stanowiska pracy, zmiany w rozliczaniu zadań publicznych, zasiłki opiekuńcze – w czasie epidemii z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i pracownicy.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Mieszkańcy deklarowali - miasto zaproponuje lokale

Mieszkańcy deklarowali - miasto zaproponuje lokale Data publikacji: 7 listopada 2019Trwają prace nad przygotowaniem listy lokali dla mieszkańców Bobrka, którzy już kilka miesięcy temu zadeklarowali chęć wyprowadzki z dotychczasowego miejsca zamieszkania.

Dla nas nie ma gorszych i lepszych dzielnic, ale faktem jest, że to mieszkańcom Bobrka przyszło się borykać z uciążliwościami związanymi z poprzemysłowym charakterem dzielnicy i nielegalnym procederem składowania odpadów – mówi prezydent Mariusz Wołosz. Biorąc pod uwagę skalę problemu, zdecydowaliśmy, że należy dać mieszkańcom możliwość wyboru.

Przypomnijmy, że w lutym tego roku prezydent Mariusz Wołosz zaprosił do rozmowy mieszkańców ulic Stalowej, Pasteura, Konstytucji oraz Huta Julia. Poruszono wtedy kwestię konieczności aktualizacji Gminnego Programu Rewitalizacji i zwrócono uwagę m.in. na rażące niedoszacowanie planowanych w Bobrku projektów. Powodem tych problemów był fakt, iż część projektów zdezaktualizowała się ze względu na zmiany makrostrukturalne takie, jak: spadek bezrobocia. Niektóre nie zostały gruntownie przemyślane już na etapie przygotowywania wniosku.

Zainteresowanym przybliżono wówczas kwestie obowiązujących w rejonie ul. Pasteura decyzji środowiskowych dla przedsiębiorstw zajmujących się przetwarzaniem odpadów oraz przeprowadzanych tam kontroli. Zaznaczono także, że pieniądze dla Bobrka nie przepadną, a projekt rewitalizacji będzie realizowany w innej części tej dzielnicy. Wówczas też za pośrednictwem ankiety pytano mieszkańców tych ulic czy nadal chcą mieszkać w tym rejonie Bobrka. Wynika z nich, iż większość respondentów gotowa jest przenieść się do innych lokali.

Bytomskie Mieszkania rozpoczęły działania zmierzające do realizacji procedury związanej ze wskazaniem lokali mieszkalnych osobom, które w kwestionariuszach wyraziły zainteresowanie przeprowadzką do innej dzielnicy lub w inny rejon Bobrka. Od początku przyszłego roku, w miarę pozyskiwania odpowiednich wolnych lokali mieszalnych, Bytomskie Mieszkania będą przedstawiały pierwsze propozycje lokali mieszkańcom ulic Stalowej, Pasteura, Konstytucji oraz Huta Julia, którzy gotowi są na przeprowadzkę – mówi Waldemar Gawron, zastępca prezydenta.

Co ważne, zadłużenie czynszowe będzie jednym z istotnych czynników branych pod uwagę przy możliwości skorzystania z tej opcji. Zaktualizowany Gminny Program Rewitalizacji zakłada także rewitalizację Bobrka. W Bobrku w budynkach Nowej Kolonii Robotniczej powstaną 54 mieszkania, wyburzone zostaną zniszczone oficyny, a tereny wokół remontowanych budynków zostaną zagospodarowane. Budynek przy parafii Św. Rodziny zostanie zaadaptowany na potrzeby Klubu Seniora, powstanie też nowy plac zabaw.

Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.