Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 marca 2019, Maria, Wienczyslaw, Ireneusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Odliczamy dni do wielkiego otwarcia

Po niemal rocznej przerwie związanej z kapitalnym remontem, Becek otwiera swe podwoje dla spragnionych kultury. Warto już teraz zarezerwować sobie czas od 5 do 7 kwietnia, przyjść na Dni Otwarte i zobaczyć jak spektakularną metamorfozę przeszedł obiekt.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Międzynarodowe sukcesy Adama Wesołowskiego

Międzynarodowe sukcesy Adama Wesołowskiego Data publikacji: 30 lipca 2018W czerwcu Czechy, we wrześniu Odessa, w listopadzie Bytom. Adam Wesołowski, który od wielu lat związany jest z naszym miastem nie zwalnia tempa.

Czerwiec był wyjątkowo udanym miesiącem dla kompozytora. Otrzymał stypendium Marszałka Województwa Śląskiego, którego przedmiotem będzie skomponowanie „Symfonii industrialnej”. Ponadto utwór artysty, pt. „Gliss Dance” zabrzmiał podczas Międzynarodowego Festiwalu im. A. Dvoraka w Czechach oraz w trakcie Letnich Koncertów na Grochowskiej w Warszawie.

We wrześniu kompozycja Adama Wesołowskiego ponownie opuści granice Polski. Tym razem zabrzmi w wykonaniu Orkiestry Filharmonii w Odessie pod batutą amerykańskiego dyrygenta Hobart’a Earla.

Utwory kompozytora usłyszymy w Bytomiu 10 listopada w Operze Śląskiej podczas 13. Międzynarodowego Festiwalu im. G. G. Gorczyckiego.


Zdjęcia: Michał Massa Mąsior

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.