Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 września 2020, Renata, Filipina, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Memoriał Błażyńskiego został przełożony

Memoriał Błażyńskiego został przełożony Data publikacji: 14 września 2020Prestiżowy turniej bokserski, który od lat odbywa się w Bytomiu, został przesunięty na 2021 rok.

Piętnasta edycja Memoriału Leszka Błażyńskiego była zaplanowana na 3-4 października w Teatrze Rozbark w Bytomiu. Organizatorzy podjęli decyzję o przełożeniu turnieju na przyszły rok. Od lat zawody odbywają się w międzynarodowej obsadzie, a w tym roku przyjazd ekip zagranicznych jest utrudniony ze względu na pandemię koronawirusa. Obostrzenia związane z sytuacją epidemiologiczną, panującą w Polsce, sprawiły również, że w Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark turniej odbyłby się przy mocno ograniczonej liczbie widzów.

Memoriał Leszka Błażyńskiego realizuje kilka celów, w tym pomaga w rozwoju polskich młodych zawodników, którzy mają okazję walczyć z topowymi europejskimi pięściarzami. Jednak ze względu na obecną sytuację w tym roku turniej odbyłby się w skromnej obsadzie i na dodatek przy garstce widzów - tłumaczy prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. Miasto jest współorganizatorem turnieju. Dokładny termin przyszłorocznego Memoriału zostanie wkrótce podany.

Leszek Błażyński to legenda polskiego boksu, był dwukrotnym brązowym medalistą olimpijskim (1972 i 1976), mistrzem (1977) i wicemistrzem Europy (1971) oraz dwukrotnym mistrzem Polski. Reprezentował kluby Mazur Ełk, BBTS Włókniarz Bielsko-Biała i Szombierki Bytom. Memoriał jego imienia odbywa się w Bytomiu od 2006 roku. Początkowo był organizowany w Szkole Podstawowej nr 38 w Suchej Górze, później w Hali na Skarpie, a od 2014 bokserzy rywalizują w Teatrze Rozbark. W dotychczasowych edycjach udział brali zawodnicy z Europy i Afryki. W turnieju rozwijali swoje umiejętności między innymi tacy pięściarze jak Robert Parzęczewski (młodzieżowy mistrz WBO zawodowców) oraz nadzieje polskiego boksu olimpijskiego, mistrzowie kraju – Damian Durkacz i Oskar Safaryan.

Autor: LB
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.