Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
31 października 2020, Łukasza, Urbana, Augusta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytomscy karatecy na podium

Bytomscy karatecy na podium Data publikacji: 13 października 2020W weekend odbyły się Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym, w którym zawodnicy MUKS Bytom wywalczyli siedem medali, a w finale fukugo zmierzyli się dwaj bytomianie.

W dniach 10-11 października we Włocławku odbyły się XXXI Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym. W finale fukugo Michał Sowa z MUKS Bytom zmierzył się Michałem Kłoskiem. Kłosek reprezentuje Krakowski Klub Karate, ale mieszka w Bytomiu i jest byłym zawodnikiem MUKS. Zwyciężył doświadczony i utytułowany Sowa, który w kumite wywalczył brązowy medal. Wśród seniorek Maria Sowa, siostra Michała, została wicemistrzynią Polski w kata indywidualnym. W rywalizacji juniorów mistrzem Polski w kata indywidualnym został Wojciech Całka, brązowy medale zdobył w fukugo Kacper Kil. Z kolei w enbu Całka i Kil zajęli trzecią pozycję.

Bytomscy karatecy przygotowują się do listopadowych mistrzostw Europy, które odbędą się w Katowicach. 

Galeria zdjęć:Autor: LB
Zdjęcia: Archiwum MUKS Bytom/Kłosek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.