Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
03 kwietnia 2020, Renata, Jakub, Ryszard

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Osobno, ale razem

Jak sobie radzimy podczas kwarantanny? Jak się odnajdujemy w naszym nowym rytmie dnia? I wreszcie jak się wspieramy w tym trudnym czasie? Wyślij nam swoje zdjęcie i podziel się doświadczeniami, biorąc udział w akcji „Osobno, ale razem”.

Kolejne ograniczenia wprowadzone w związku z koronawirusem

Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18. roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki czy bulwary będą zamknięte. Oprócz tego zmienione zostają zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszona działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?

Zewsząd płynie pomoc dla Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu

Samochody transportowe, urządzenia do dezynfekcji, aparat RTG, budowa dwóch śluz na terenie oddziału zakaźnego, respiratory, a także środki finansowe na zakup płynów i sprzętu do dezynfekcji. Zewsząd płynie pomoc dla miejskiego szpitala w Bytomiu.

Komunikat dla klientów Wydziału Komunikacji

Zgłoszenie zbycia i nabycia pojazdów oraz inne wnioski w sprawie pojazdów można składać za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub drogą elektroniczną (platforma ePUAP i elektroniczna skrzynka podawcza systemu pojazd i kierowca). Zobacz linki – TUTAJ

Uwaga! Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Najważniejsze informacje, jak należy postępować w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem. Wszystko co musicie wiedzieć znajdziecie TUTAJ

Od 16 marca Urząd Miejski zamknięty. Obsługa przez telefon i internet

Od poniedziałku, 16 marca /do odwołania/ Urząd Miejski w Bytomiu, podległe mu jednostki organizacyjne oraz spółki miejskie zostaną zamknięte. Klienci będą mogli skorzystać z usług tylko w nadzwyczajnych sytuacjach po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub mailowym.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Maszyny w ruchu

Maszyny w ruchu Data publikacji: 24 marca 2020Akcja szycia maseczek ochronnych zatacza w Bytomiu coraz szersze kręgi. Do przedsięwzięcia zainicjowanego przez Miłosza Małotę dołączają kolejne bytomskie krawcowe, które połączyła bezinteresowna pomoc. Korzystają z niej szpitale, apteki  domy pomocy społecznej oraz sami bytomianie.
 
Zaangażowanym w akcję bytomskim rzemieślnikom wydaliśmy niezbędne materiały, z których będą mogli uszyć maseczki ochronne, które trafią do tych wszystkich, którzy potrzebują takiej ochrony. Są to głównie pracownicy służby zdrowia, przychodni, hospicjów czy aptek - mówi Miłosz Małota, właściciel MMHandmade.
 
Jak dotąd 750 bawełnianych maseczek wielorazowego użytku trafiło m.in.  do Szpitala Specjalistycznego nr 1 przy ul. Żeromskiego, Szpitala Specjalistycznego nr 2 przy ul. Batorego. Część z nich przekazana została także pracownikom Bytomskich Mieszkań oraz do szpitala w Tarnowskich Górach.

Maseczki są szyte w zależności od zapotrzebowania, a to wciąż rośnie. Krawcowa  szyje średnio 30- 50 sztuk dziennie. Samym szpitalom wydajemy  bezpłatnie ok. 200 maseczek dziennie
  - mówi Miłosz Małota. W akcję zaangażowały się panie: Bożena Mularczyk "Baby Protech - ubranka do sesji", Barbara Pijet oraz Teresa Jeziorska.

Przypomnijmy, że przykład takiej bezinteresownej pomocy dają także uczestniczki kursu krawieckiego prowadzonego w Bytomskim Ośrodku Edukacji oraz podopieczne Młodzieżowego Ośrodka Edukacji w Radzionkowie, które przekazały 2 tysiące maseczek ochronnych z tetry Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu nr 4.
 
Akcja wydawania darmowych maseczek nadal trwa i można się na nią zapisywać. Zainteresowani ich otrzymaniem powinni umówić się telefoniczne lub przez profil FB. Po umówieniu godziny maseczki wydawane są przed wejściem do pracowni przy ul. Powstańców Warszawskich 24.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. Grzegorz Goik

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.