Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 lipca 2020, Jan, Wera, Brunon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowy tramwaj na historycznej linii

Linia tramwajowa nr 38 biegnąca ul. Piekarską i kursujący tam zabytkowy wagon to jedna z wizytówek Bytomia. Na czas epidemii ze względów sanitarnych charakterystyczny tramwaj zniknął z torów, a jego miejsce zajął nowoczesny „niskopodłogowiec”.

Bytom pierwszym miastem w Metropolii, gdzie za parkowanie zapłacisz kartą

Aż 30 proc. płatności za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Bytomiu realizowanych jest bezgotówkowo. Bytomianie coraz chętniej korzystają z wprowadzanej stopniowo w 2020 r. w 74 bytomskich parkomatach możliwości płacenia za parkowanie kartą płatniczą

Dom Pomocy Społecznej "Kombatant" w Bytomiu pokonał koronawirusa

Niemal trzy miesiące trwała walka z ogniskiem koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Bytomiu. W tym czasie koronawirusa pokonało 74 mieszkańców domu i 21 pracowników ośrodka.

W lipcu rusza remont ul. Zabrzańskiej

Remont jednej z głównych arterii miasta – ul. Zabrzańskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia do ul. Małgorzatki rozpocznie się w lipcu. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu rozstrzygnął przetarg na realizację tej inwestycji. Za ponad 275 tys. zł wykona ją PPHU „DALPOL” z Bytomia.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Gotowi do startu? Ruszył Bytomski Budżet Obywatelski 2020

Ponad 4,7 mln zł czeka w tegorocznej puli przeznaczonej na projekty, które zostaną wyłonione do realizacji w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Nabór wniosków potrwa do 24 lipca.

Od 8 czerwca drzwi Urzędu Miejskiego w Bytomiu znów otwarte dla klientów

Od poniedziałku, 8 czerwca klienci Urzędu Miejskiego w Bytomiu będą mogli załatwić swoje sprawy bezpośrednio w budynkach przy ul. Parkowej 2 i Smolenia 35. Klienci będą przyjmowani w poniedziałek od godz. 7.30 do godz. 17.30 oraz od wtorku do piątku od godz. 7.30 do godz. 15.00.

Tarcza antykryzysowa - pracodawca, pracownik, NGO

Ulgi w podatkach, dopłata do stanowiska pracy, zmiany w rozliczaniu zadań publicznych, zasiłki opiekuńcze – w czasie epidemii z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i pracownicy.

Maszyny w ruchu

Maszyny w ruchu Data publikacji: 24 marca 2020Akcja szycia maseczek ochronnych zatacza w Bytomiu coraz szersze kręgi. Do przedsięwzięcia zainicjowanego przez Miłosza Małotę dołączają kolejne bytomskie krawcowe, które połączyła bezinteresowna pomoc. Korzystają z niej szpitale, apteki  domy pomocy społecznej oraz sami bytomianie.
 
Zaangażowanym w akcję bytomskim rzemieślnikom wydaliśmy niezbędne materiały, z których będą mogli uszyć maseczki ochronne, które trafią do tych wszystkich, którzy potrzebują takiej ochrony. Są to głównie pracownicy służby zdrowia, przychodni, hospicjów czy aptek - mówi Miłosz Małota, właściciel MMHandmade.
 
Jak dotąd 750 bawełnianych maseczek wielorazowego użytku trafiło m.in.  do Szpitala Specjalistycznego nr 1 przy ul. Żeromskiego, Szpitala Specjalistycznego nr 2 przy ul. Batorego. Część z nich przekazana została także pracownikom Bytomskich Mieszkań oraz do szpitala w Tarnowskich Górach.

Maseczki są szyte w zależności od zapotrzebowania, a to wciąż rośnie. Krawcowa  szyje średnio 30- 50 sztuk dziennie. Samym szpitalom wydajemy  bezpłatnie ok. 200 maseczek dziennie
  - mówi Miłosz Małota. W akcję zaangażowały się panie: Bożena Mularczyk "Baby Protech - ubranka do sesji", Barbara Pijet oraz Teresa Jeziorska.

Przypomnijmy, że przykład takiej bezinteresownej pomocy dają także uczestniczki kursu krawieckiego prowadzonego w Bytomskim Ośrodku Edukacji oraz podopieczne Młodzieżowego Ośrodka Edukacji w Radzionkowie, które przekazały 2 tysiące maseczek ochronnych z tetry Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu nr 4.
 
Akcja wydawania darmowych maseczek nadal trwa i można się na nią zapisywać. Zainteresowani ich otrzymaniem powinni umówić się telefoniczne lub przez profil FB. Po umówieniu godziny maseczki wydawane są przed wejściem do pracowni przy ul. Powstańców Warszawskich 24.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. Grzegorz Goik

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.