Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
30 maja 2020, Joanna, Feliks, Ferdynand

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

W poniedziałek otwarcie żłobka. Przedszkola czekają na wyniki badań

Są już wyniki testów na obecność koronawirusa przeprowadzonych wśród pracowników żłobka oraz część wyników badań personelu bytomskich przedszkoli. Pobrane próbki nie potwierdziły zakażenia u żadnego z pracowników żłobka, dlatego zostanie on otwarty już w poniedziałek, 1 czerwca.

Od 30 maja kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19

Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni, jednak pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach, tramwajach. To tylko niektóre zmiany, jakie nas czekają od najbliższego weekendu

Zasady przyjmowania klientów w Urzędzie Miejskim pozostają bez zmian

Nadal podstawową formą kontaktu z klientem magistratu będzie forma elektroniczna (e-puap, elektroniczna skrzynka podawcza, mail) oraz droga pocztowa. Sprawy wymagające przyjścia do urzędu będą załatwiane po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Terminy spotkań będą ustalane w poniedziałki od 8.00 do 17.00, a od wtorku do piątku od 8.00 do 14.30.

Tarcza antykryzysowa - pracodawca, pracownik, NGO

Ulgi w podatkach, dopłata do stanowiska pracy, zmiany w rozliczaniu zadań publicznych, zasiłki opiekuńcze – w czasie epidemii z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i pracownicy.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Marszałek pozytywnie o zaktualizowanym GPR-ze

Marszałek pozytywnie o zaktualizowanym GPR-ze Data publikacji: 7 października 2019Urząd Marszałkowski województwa Śląskiego wydał pozytywną ocenę merytoryczną zaktualizowanego "Gminnego Programu Rewitalizacji. Bytom 2020+". Program zostanie wpisany do Wykazu Programów Rewitalizacji Województwa Śląskiego. Tym samym zainteresowani będą mogli ubiegać się o wsparcie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020.

Przypomnijmy, w marcu 2019 r. miasto przeprowadziło monitoring Gminnego Programu Rewitalizacji, z którego jednoznacznie wynika, że aby przywrócić witalność miastu, większy nacisk należy położyć na odnowę Śródmieścia.

W maju i czerwcu przeprowadzono nabór przedsięwzięć rewitalizacyjnych do GPR-u. Bytomianie nadesłali 180 propozycji projektów, a148 z nich trafiło na listę uzupełniającą. Obejmują one m.in.: remonty kamienic, zagospodarowanie przestrzeni publicznych, rozwój mieszkalnictwa socjalnego, renowację obiektów zabytkowych, a także działania nieinwestycyjne, czyli projekty w zakresie pedagogiki ulicy, programów aktywności lokalnej oraz projekty ukierunkowane na poprawę sytuacji zawodowej osób wykluczonych oraz zagrożonych wykluczeniem.

23 września uchwałę w sprawie aktualizacji "Gminnego Programu Rewitalizacji. Bytom 2020+" przyjęli bytomscy radni.

Warto podkreślić, że aktualizacja Gminnego Programu Rewitalizacji stworzyła możliwość ubiegania się o unijne środki na remonty także podmiotom niezależnym od miasta: wspólnotom mieszkaniowym, przedsiębiorcom czy organizacjom pozarządowym. Przyniosło to efekt w postaci wielu ciekawych projektów. I tak na przykład w Śródmieściu remontu doczeka się ul. Dworcowa, gdzie zmodernizowany zostanie deptak oraz części wspólne 13 budynków mieszkalnych. Rewitalizacji doczekają się także inne zniszczone kamienice np. przy Rycerskiej 1 czy Szymanowskiego 2 (dawne Kino Gloria). W ramach rewitalizacji Śródmieścia wyremontowane będą także części wspólne budynków przy ul. Mickiewicza, Głębokiej, Matejki, Katowickiej, Rostka.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego (dysponent pieniędzy unijnych na Śląsku) w przyszłym roku ogłosi nabór projektów, a jeśli dostaną one dofinansowanie, mają być zrealizowane do końca 2022 roku.
Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.