Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia wiceprzewodniczącym Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia wiceprzewodniczącym Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Data publikacji: 30 listopada 2018Dziś, 30 listopada delegaci Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii wybrali Mariusza Wołosza, prezydenta Bytomia na wiceprzewodniczącego Zgromadzenia Metropolii. Bytom leży w samym sercu metropolii. Ten wybór potwierdza, że nasze miasto zasługuje na bycie w centrum nie tylko ze względu na lokalizację, ale przede wszystkim z uwagi na swoje znaczenie w regionie – skomentował wybór delegatów prezydent Wołosz.

Przewodniczącym Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii został wybrany Andrzej Dziuba, prezydent Tychów. Funkcje wiceprzewodniczącego Zgromadzenia – oprócz prezydenta Bytomia – będzie pełnić także Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia powstała na mocy Ustawy z dnia 9 marca 2017 r. o związku metropolitalnym w województwie śląskim. Zgromadzenie GZM jest organem stanowiącym i kontrolnym związku metropolitalnego. W skład Zgromadzenia wchodzi 41 delegatów gmin członkowskich - wójtów, burmistrzów, prezydentów miast. Do zadań zgromadzenia należy m.in. uchwalanie strategii, budżetu, ramowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego związku metropolitalnego, czy kontrola działalności zarządu oraz jednostek organizacyjnych utworzonych przez związek metropolitalny.


Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.