Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 stycznia 2020, Tatiana, Pawel, Milosz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Magia pasteli według Wiery Kalinowskiej

Magia pasteli według Wiery Kalinowskiej Data publikacji: 13 sierpnia 2019Wiera Kalinowska, lwowianka związana z naszym miastem i malarka specjalizująca się w technice pasteli, będzie gościem spotkania, które odbędzie się w piątek, 23 sierpnia o 17.00 w Lufcie przy Rynku.

Wiera Kalinowska urodziła się we Lwowie w polskiej rodzinie. Ukończyła Kijowski Państwowy Instytut Artystyczny w 1989 roku. Jest członkinią Międzynarodowej Grupy Twórców „Złota linia” oraz Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików (ZPAMiG).

Tematy jej obrazów to filozoficzne bajki i plenerowe pejzaże, w których nie brak bytomskich akcentów, bo jak sama mówi Bytom ma najpiękniejszą architekturę secesyjną na świecie.

Prace artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych w Polsce i w Czechach, w zbiorach prywatnych na Ukrainie, w Kanadzie, Izraelu, Włoszech, Niemczech i Australii.

Autor: AK
Zdjęcia: FB Wiery Kalinowskiej

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.