Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 marca 2019, Gabriel, Marek, Gabor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Madera - kraina wiecznej wiosny

Madera - kraina wiecznej wiosny Data publikacji: 11 kwietnia 2018Ta portugalska wyspa jest też nazywana pływającym ogrodem. Dzięki wyjątkowemu klimatowi (średnia temperatura latem to 25, a zimą 17 st. C) i żyznej glebie wulkanicznej przyroda prezentuje się tu imponująco, a egzotyczne rośliny są tutaj codziennym widokiem.

Na zaproszenie bytomskich podróżników Klubu Globtrotera As - Aktywny Człowiek, o tym niezwykłym europejskim zakątku opowiedzą Alicja i Janusz Murzynowscy. Spotkanie odbędzie się w Biurze Promocji Bytomia w ramach cyklu spotkań „Sobota z pasją”.

Państwo Murzynowscy odwiedzili już niejedną turystyczna perełkę. Na mapie ich wycieczek są między innymi Izrael, Jordania, Tybet, Hiszpania, Kreta, Etiopia, Włochy, Chiny, Malta, Wyspy Kanaryjskie oraz Korsyka. Maderę jednak uważają za jedną z najpiękniejszych miejsc. - Wokoło wyspy szumią fale bezkresnego Atlantyku. Podróżując po Maderze zaś, otoczeni jesteśmy głębokimi wąwozami lub balansujemy głową w chmurach na wysokości wierzchołków polskich Tatr. Przyjazna ludność, niesamowita roślinność zachęcają do powrotów – opowiadają zafascynowani tym miejscem podróżnicy.

Czas: 14 kwietnia o 11.00 Miejsce: Biuro Promocji Bytomia, Rynek 7

Autor:
Zdjęcia: arch. prywatne Alicja i Janusz Murzynowscy

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.