Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
03 czerwca 2020, Leszek, Anatola, Tamara

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

XV BYTOMSKIE DNI ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

Prezydent Bytomia wraz z Bytomską Radą Działalności Pożytku Publicznego serdecznie zaprasza wszystkie organizacje pozarządowe, mające siedzibę w Bytomiu lub działające na rzecz jego mieszkańców, do aktywnego uczestnictwa w „XV BYTOMSKICH DNIACH ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH”

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

LOKAL w Bytomiu otwarty

LOKAL w Bytomiu otwarty Data publikacji: 18 maja 2020Sieciowanie środowiska miejskich aktywistów, pomoc w dotychczasowych działaniach na rzecz trzeciego sektora oraz wsparcie promocyjne - to zadania, które stoją przed  realizatorami projektu „lokal w Bytomiu”, którzy do końca roku poprowadzą w naszym mieście Centrum Organizacji Pozarządowych.
 
Podczas dzisiejszego /18 maja/ otwarcia prezydent Mariusz Wołosz zapewnił bytomskich społeczników o wsparciu ze strony miasta i życzył powodzenia w realizacji  tego ważnego dla miasta projektu. 

Przypomnijmy, że ze wsparcia instytucji, którą poprowadzą Stowarzyszenie Manuffaktura i Fundacja Inqubator Teatralny, będą mogły korzystać bytomskie organizacje pozarządowe. Jak podkreślają społecznicy będzie miejsce spotkań, nawiązywania relacji, wymiany inicjatyw, które pomogą zintegrować środowisko bytomskich ngo-sów. 
 
Świadczone w lokalu doradztwo z zakresu korzystania z nowych technologii może okazać się szczególnie cenne w wymagających czasach izolacji społecznej. Docelowo w lokalu będzie można uzyskać także wsparcie infrastrukturalne i techniczne, polegające na udostępnianiu przestrzeni oraz jego zaplecza bytomskim NGO. 

Przedstawiciele bytomskiego 3. sektora będą mogli również skorzystać  z ciekawej oferty szkoleń i webinarów. Lokal będzie miejscem dla każdego aktywnego mieszkańca miasta.

Zadanie dotyczące prowadzenia Centrum Organizacji Pozarządowych jest finansowane ze środków Gminy Bytom. Projekt  będzie realizowany do końca grudnia.

Zobacz regulamin korzystania z „lokalu w Bytomiu”

Zobacz harmonogram otwarcia


Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.