Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 marca 2019, Gabriel, Marek, Gabor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Listy dla Ziemi

Listy dla Ziemi Data publikacji: 13 kwietnia 2018Zbliża się Światowy Dzień Ziemi. Warto przy tej okazji odpowiedzieć sobie na pytanie: co mogę zrobić, by nie szkodzić środowisku? Już po raz kolejny do udziału w akcji „Listy dla Ziemi” i otwarcie się na ekologię zachęca Fundacja Ekologiczna Arka.

Tematem przewodnim tegorocznej akcji jest walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Ekologiczny, wykonany z makulatury papier listowy trafił już do placówek edukacyjnych w całym kraju. Od środy, 11 kwietnia do końca miesiąca, do pisania listów zasiądzie prawie 85 tys. uczniów z całego kraju.

Najpiękniejszy list zostanie nagrodzony. Na uwagę zasługuje forma papieru listowego, którego druga strona ma charakter interaktywny. Zamieszczono na niej porady, jak na co dzień dbać o środowisko oraz zaproszenie do proekologicznej zabawy, w której może wziąć udział cała rodzina.

Wystarczy wypisać trzy eko-pomysły, wyznaczyć strażnika, który będzie czuwał nad ich realizacją, a następnie zrobić zdjęcia. Jak zaznaczają organizatorzy akcji, mogą to być tak symboliczne rzeczy jak np. zakupy z torbą ekologiczną, albo większe – posadzenie drzewa. Zainteresowanych odsyłamy do Facebooka, gdzie będzie można śledzić przebieg akcji.

Warto przypomnieć, że formę edukacji poprzez pisanie listów Fundacja Arka wykorzystuje od początku swojej działalnośc. Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie od 1970 roku, w Polsce – od 1990 r. Głównym założeniem przypadającego na 22 kwietnia święta jest przybliżenie społeczeństwu problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju.
Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.